25 lat od wydania "Seventh Son of a Seventh Son"

/ 11 kwietnia, 2013

Siódmy studyjny album zespołu Iron Maiden pt. "Seventh Son of a Seventh Son" ukazał się 11 kwietnia 1988 roku, czyli dokładnie 25 lat temu. Okazał się sporym sukcesem marketingowym. Dodatkowo jest jedynym concept albumem w dorobku brytyjskiej legendy heavy metalu. Krytycy nadal nie są zgodni co do tego wydawnictwa – jedni stawiają je w jednym szeregu z najlepszymi jak "The Number of the Beast", inni natomiast nie są przekonani co do jego muzycznej wartości.

Zdecydowanie to tej pierwszej grupy zalicza się redaktor "Teraz Rock" Paweł Brzykcy, który ocenił album Iron Maiden na pięć (w pięciostopniowej skali). Tak też pisał o "Seventh Son of a Seventh Son": – Mam wrażenie, że Seventh Son jest płytą, do której trzeba dojrzeć. Długo narzekałem na jej zbyt lekkie, zupełnie niemetalowe brzmienie i dopiero po jakimś czasie doznałem olśnienia – ten album bardziej niż którykolwiek w dorobku Maiden odzwierciedla fascynacje zespołami progresywnymi i właśnie taki sposób produkcji jest tu potrzebny do połączenia tych dwóch muzycznych stylów; efektem jest zupełnie nowa jakość w muzyce rockowej – pisał Brzykcy (cała recenzja TUTAJ).

Archiwalne numery Teraz Rock oraz Teraz Rock Kolekcja (w tym o Iron Maiden) nadal są dostępne w sprzedaży. Szczegóły dotyczące zakupu tych tytułów dostępne są TUTAJ.

Redakcja

KOMENTARZE

Przeczytaj także