Metallica: mija 25 lat od wydania płyty "…And Justice for All"

/ 25 sierpnia, 2013

Album "…And Justice for All" jest pierwszym nagranym przez Metallikę po śmieci Cliffa Burtona. Na gitarze basowej zagrał wówczas Jason Newsted. Ostatecznie album nagrano pod okiem wieloletniego współpracownika zespołu – Flemminga Rasmussena. A wszystko to działo się w pierwszej połowie 1988 roku. Niedługo później, bo 25 sierpnia, czwarta studyjna płyta amerykańskiego zespołu trafiła na sklepowe półki.

Płyta okazała się sukcesem muzycznym i marketingowym. Fani zespołu obawiali się, że brak Burtona może być odczuwalny – w końcu jego wkład w powstanie poprzednich płyt był bardzo duży – ale muzycy wyszli z tej sytuacji obronną ręką. Powstała płyta ambitna i skomplikowana; płyta, która była godnym następcą doskonałego "Master Of Puppets".

Okładkę stworzył Stephen Gorman:

Album promował również teledysk, który zespół Metallica przygotował do singla "One":

Album "…And Justice for All" docenił również recenzent pisma Teraz Rock, Kuba Kolasiński:

…And Justice For All to kolejne wielkie osiągnięcie Metalliki. Po Master Of Puppets wydawało się, że ciężko będzie zespołowi nagrać równie wspaniałe, epokowe dzieło. Tym bardziej, że w składzie nie było już niestety tragicznie zmarłego Cliffa Burtona, który przecież miał duży wpływ na poczynania Metalliki. A jednak udało się muzykom stworzyć godnego następcę albumu Master Of Puppets

Całą recenzję można znaleźć TUTAJ.

W sprzedaży jest również Teraz Rock Kolekcja w całości poświęcona zespołowi Metallica.

mg

KOMENTARZE

Przeczytaj także