terazmuzyka.pl
Pitbulek 7440V  
rf | 12 kwietnia 2017
3

10-latka w duńskim Mam Talent gra Rage Against The Machine i Led Zeppelin

10-letnia perkusistka zdominowała duńską edycję programu „Mam Talent”, wykonując utwory Rage Against The Machine i Led Zeppelin.

Johanne Astrid Poulsen ma zaledwie 10 lat, ale przy perkusji radzi sobie lepiej niż niejeden zawodowy perkusista. Dziewczynka zwyciężyła w tegorocznej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”, emitowanego w Danii.

Led Zeppelin w nowym filmie Marvela [WIDEO]

Johanne Astrid Poulsen wykonała w programie między innymi utwory „Killing In The NameRage Against The Machine, „Whole Lotta LoveLed Zeppelin oraz „Bad Craziness” duńskiego zespołu rockowego D-A-D. Johanne zdobyła nagrodę główną programu, czyli 250 tysięcy koron duńskich (ponad 140 tysięcy złotych).

Po wygranej Johanne powiedziała:

Mam nadzieję, że będę miała okazję występować w wielu miejscach, albo że dostanę się do prawdziwego zespołu. Jeszcze się nad tym nie zastanawiałam, ale wiem, że kiedy dorosnę, chcę grać na bębnach.

Poniżej możecie obejrzeć kompilację występów Johanne Astrid Poulsen w duńskim programie „Mam Talent”.

Johanne Astrid Poulsen gra na bębnach już od kilku lat. Już w 2014 roku, 7-letnia Johanne wykonywała na perkusji utwory Metalliki, a w 2016 roku wzięła udział w pokazie Groove Night, gdzie wystąpiła z zespołem Dizzy Miss Lizzy, wykonując utwór „I Would If I Could, But I Can’t”.

Perkusja dobra dla zdrowia

W pełni popieramy pasję Johanne, tym bardziej, że według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym i Dentystycznym w Tokio, granie na perkusji dobrze służy zdrowiu. Przebadani przez naukowców perkusiści mieli we krwi więcej białych krwinek, które chronią organizm przed infekcjami. Doktor Victoria Williamson tak interpretuje wyniki badań:

Jedna teoria mówi o tym, że dzieje się tak dlatego, iż muzyka wpływa na takie funkcje życiowe, jak oddychanie i przepływ krwi. Lepsza regulacja tych systemów z kolei może ograniczać szkodliwą działalność współczulnego układu nerwowego – zwanego czasem odpowiedzią na stres lub strategią „walcz albo uciekaj”.

Wyniki badań zostały opublikowane w ramach kampanii „Get Playing”, zachęcającej ludzi do grania na instrumentach.

Komentarze (3)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
sunset_station dodano: 12.04.2017, 19:39 #1
No...to tak po obejrzeniu zapisów z ostatnich koncertów Mety, dziewczę mając 7 lat osiągnęło mniej więcej dzisiejszy poziom Ulricha. Edytowano 1 raz. Ostatnio: 12.04.2017, 19:40
adwans [83.27.***.***] dodano: 12.04.2017, 20:13 #2
nie trzeba patrzeć tylko na te ostatnie,ulrich nigdy nie potrafił grać,i zawsze był poza tempem,to co w studio się dało obrobić to się dało a na żywo i tak wszystko wychodziło na wierzch,no ale kto ma forsę ten się rządzi,tak samo jest z green day,wszyscy wiedzą że to nie punk,ale kogo to obchodzi,jest mamona jest pierwsze miejsce.
b_efta dodano: 13.04.2017, 10:49 #3
Niesamowita mała. Po prostu szok. Można ją adoptować? ;P Edytowano 2 razy. Ostatnio: 13.04.2017, 10:53
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group