terazmuzyka.pl
Newsy 8482V  
mg | 17 października 2017
22

150 osób nie weszło na koncert Stinga w Polsce. Czy bilety imienne się sprawdzają?

Kilka dni temu w Krakowie odbył się koncert Stinga. 150 osób, które na występ wokalisty się nie dostały, nie będą wspominały tego wieczora najlepiej. 

Wprowadzenie biletów imiennych budzi wiele kontrowersji. Z jednej strony pozwala to uniknąć odsprzedawania wejściówek po zawyżonych cenach, ale z drugiej generuje spore straty w wypadku osób, które z przyczyn losowych na koncert – na który bilety kupiły kilka miesięcy wcześniej – nie mogą się wybrać. Wówczas nie są w stanie odsprzedać wejściówki. Mowa tutaj o stracie sięgającej kilkuset złotych.

Robert Plant: Czy jest szansa na reaktywację Led Zeppelin?

W wypadku biletów imiennych ukrócony został proceder nielegalnego odsprzedawania biletów po zawyżonych cenach, o czym przekonało się 150 osób podczas niedawnego koncertu Stinga. Okazało się bowiem, że nie były one w stanie poświadczyć dokumentem potwierdzającym tożsamość danych wydrukowanych na wejściówce. W takich okolicznościach dostanie się na teren imprezy było niemożliwe.

O problemie na swoim Facebooku napisał profil Ticketmaster Polska. Możemy tam przeczytać chociażby:

Niestety coraz częściej spotykamy się z procederem oszukiwania Was – naszych Klientów i prawdziwych Fanów – poprzez odsprzedaż nieważnych/imiennych biletów, często po znacznie zawyżonych cenach. Osoby, które zakupiły takie bilety nie są w stanie wejść na koncert, a nieuczciwi sprzedawcy nie poczuwają się do odpowiedzialności za sprzedanie biletu w sposób niezgodny z regulaminem, czy kodeksem wykroczeń.

Okazuje się, że problemem są nieautoryzowani sprzedawcy, jak wskazane we wpisie Viagogo czy StubHub, a także popularne Allegro czy Amazon. Jak można się było spodziewać, przy bramkach doszło do nieprzyjemnych sytuacji, jednak prawo było po stronie organizatora i platform sprzedażowych:

Każdemu indywidualnie staraliśmy się wytłumaczyć przyczynę odmowy wstępu i rekomendowaliśmy działania mające na celu odzyskanie utraconych pieniędzy.

Wpis w oryginale:

Zmiana danych na bilecie imiennym

Rozwiązaniem problemu zmiany danych na biletach imiennych, po dużej fali krytyki, zajęło się Live Nation, które w określonych okolicznościach pozwoliło na dokonanie zmiany. Warunkiem jest opłata manipulacyjna i czas – będzie to można zrobić najpóźniej na dwa tygodnie przed imprezą.

Na oficjalnej stronie Facebook, Live Nation opublikowało kilka miesięcy temu następującą wiadomość:

W odpowiedzi na prośbę klientów informujemy, że wprowadzamy możliwość zmiany imienia i nazwiska na biletach imiennych/personalizowanych, za opłatą manipulacyjną, najpóźniej do dwóch tygodni przed datą wydarzenia. Wnioski o zmianę imienia i nazwiska należy kierować na adres

info -at- ticketmaster dot pl
, podając numer zamówienia.

Uważacie, że wprowadzenie biletów imiennych było dobrym rozwiązaniem? Zapraszamy do komentarzy. 

Komentarze (22)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Friilin dodano: 17.10.2017, 16:32 #1
Kurwa. Ręce mi opadają. Sprawa jest prosta.
1. Kupując bilet rezerwujesz ten czas tylko i wyłącznie na koncert tzn. bierzesz urlop, mówisz, że tego wieczoru nie wyjdziesz z psem, nie zrobisz zakupów itd itp etc.
Jeśli wypadnie coś nie do przejścia - trudno.
2. Bierzesz na koncert dowód, a dla pewności sprawdzasz przed wyjściem 10 razy czy go zabrałeś.
3. To są bilety imienne. Emitowane drogą oficjalną i drukowane z Twoim imieniem i nazwiskiem przez ich wydawcę, więc głupku nie zerkaj nawet na viagogo czy inne gogogogo, bo tam nie kupisz ważnego biletu za cenę 3-4 krotną.

I to wszystko! Takie trudne?!
No nie, ale przecież przez jakiś procent kretynów Live Nation już musiało dać możliwość zmiany danych i teraz koniki dalej będą bilety sprzedawać, tylko, że do max 2 tygodni.
Dziękujęęęęę!!
Dupki...
Pokaż odpowiedzi (4)
DMario [79.185.***.***] dodano: 17.10.2017, 18:37 #6
Ja miałem dwa bilety na Depeche Mode w lipcu na narodowym tydzień przed miałem udar mózgu i niestety nie pojechaliśmy
anowak [176.115.***.***] dodano: 17.10.2017, 20:12 #7
W związku z powyższym LN powinno umożliwić oddawanie biletów imiennych na jeden-dwa miesiące przed imprezą i zwracać zań 90-100% kasy. Będzie mieć czas, żeby go odsprzedać dalej i chyba to by było jedyne sensowne rozwiązanie. W każdym razie przez koniarstwo bilety imienne muszą być. Na wrocławski koncert Davida Gilmoura 2016-06-25 bilety za 179pl sprzedawał eBilet.pl Najwcześniejsze z możliwych info o rozpoczęciu sprzedaży doszło mailem do mnie z ich newslettera we wtorek, dn. 2016-01-26 o godz. 11:57, że o godz. 12:00, tj. 3 min później (sic!), rozpoczyna się sprzedaż. O mailu zorientowałem się o 12:10, kiedy już wszystkie najlepsze sektory były wykupione, została sama płyta i jakieś tyły. O godz. 16:00 zeszło wszystko. Na viagogo były oferty tych biletów od 800 do 2400pln już od godz. 12:30.
Pokaż odpowiedzi (1)
anowak [176.115.***.***] dodano: 17.10.2017, 20:13 #9
W związku z powyższym LN powinno umożliwić oddawanie biletów imiennych na jeden-dwa miesiące przed imprezą i zwracać zań 90-100% kasy. Będzie mieć czas, żeby go odsprzedać dalej i chyba to by było jedyne sensowne rozwiązanie. W każdym razie przez koniarstwo bilety imienne muszą być. Na wrocławski koncert Davida Gilmoura 2016-06-25 bilety za 179pl sprzedawał eBilet.pl Najwcześniejsze z możliwych info o rozpoczęciu sprzedaży doszło mailem do mnie z ich newslettera we wtorek, dn. 2016-01-26 o godz. 11:57, że o godz. 12:00, tj. 3 min później (sic!), rozpoczyna się sprzedaż. O mailu zorientowałem się o 12:10, kiedy już wszystkie najlepsze sektory były wykupione, została sama płyta i jakieś tyły. O godz. 16:00 zeszło wszystko. Na viagogo były oferty tych biletów od 800 do 2400pln już od godz. 12:30.
Robert [83.21.***.***] dodano: 17.10.2017, 21:18 #10
Hm...
Ja miałem przypadek, kiedy kolega, który miał bilet imienny złamał nogę w pracy, w niedzielę przed koncertem. No i co w tej sytuacji? Pisze do LN a oni odsyłaja do Ticketmaster. Odpowiedź możliwość wymiany 2 tyg przed, ja na to że sytuacja losowa a oni, że mam wysłać zwolnienie lekarskie albo opinie lekarza. No masakra... założyli że chce od razu sprzedać za drożej. W drodze indywidualnego rozpatrzenia sprawy wymienili, ale ile to stresu mnie kosztowało to... na całym świecie takiej praktyki nie ma. Poza tym LN i tak śrubuje ceny, że odechciewa się chodzić na koncerty. Wspomnę mój koncert na U2 w Berlinie. Cena na płytę była jednakowa i jak za dobrych koncertowych czasów pojechaliśmy ekipą pod stadion odpowiednio wcześnie, aby stanąć i czekać. Wiadomo kto pierwszy ten lepszy. Ok godz. 10 może 11 ekipa LN oddziału niemieckiego wychodzi i nakłada opaski dla pierwszych 1500 osób, które pozwalają na wejście na stadion 1 godz. wcześniej czyli odpowiednik nazezzgo EEGA za które płaci się dodatkowo 100 zł więcej przy czym GA i tak już jest droższe o 100 od GB czyli w sumie 200 zł więcej to jest... 7 przykazanie się kłania... już nie wspomnę o zachwinych proporcjach poszczególnych stref. No cóż LN POLAND!!! Niestety że względu na niustajacy głód koncertów ż naszej strony LN robi sobie co chce, a moje myśli coraz częściej idę w kierunku wyjazdów na koncerty poza teren Polski aby nie dać zarobić tym, którzy...
Pokaż odpowiedzi (2)
Starej Daty [83.22.***.***] dodano: 18.10.2017, 08:29 #13
Nie ma to jak czasy sprzedaży w kasach w dniu koncertu.
Pokaż odpowiedzi (1)
KrzyK [188.165.***.***] dodano: 18.10.2017, 11:55 #15
Sprawa jest prosta. Bilety imienne. Jeśli z przyczyn różnych nie możesz iść, to organizator ma obowiązek do min. 24h przed koncertem odkupić bilet po cenie zakupu ( z ew. drobną 10% opłatą manipulacyjną) i może go wystawić do ponownej sprzedaży w kasach, w miejscu koncertu lub przez swoją stronę. Żadnych zamian nazwiska, bo proceder konikowy wtedy nie zniknie.
Lady-In-Black dodano: 19.10.2017, 07:51 #16
Organizator powinien wymusić od takich osób skąd mają te bilety - potwierdzenie zakupu, i likwidować problem u źródła. Skoro to nielegalne i niezgodne z prawem to czemu nikt się nie weźmie za te dobrze znane portale, które oferują sprzedaż z drugiej ręki? Organizator tak wcześnie wystawia bilety do sprzedaży że spokojnie na długo przed koncertem może znaleźć miejsca gdzie się odsprzedaje - sprawa podobna jest do youtuba i nielegalnie zamieszczanych filmów.
Ja [31.0.***.***] dodano: 19.10.2017, 11:23 #17
LN to syf. Niedługo wprowadzą EE do EE.
bingo [51.15.***.***] dodano: 02.03.2018, 07:22 #18
Prawda jest taka, ze firma STUB HUB to swiatowy scam i oszustwo na swiatowa skale. Padlem ofiara tej firmy dwukrotnie, strata lacznie na ponad 2.100 USD Wszystko jest idealnie do momentu wplaty pieniedzy za bilet, jesli tylko pojawiaja sie problemy zaczyna sie: a/ brak wychodzenia na kontakt bowiem firma sie ukrywa, nie ma podanego ani adresu ani numeru kontaktowego b/ na mail albo nie odpisuja wcale albo przesylaja lakoniczne tlumaczenia sciagajace z nich jakakolwiek odpowiedzialnosc Sprawdzalem opinie o nich w kilku roznych jezykach - fala skarg i zazalen z calego swiata. Ludzie zostali oszukani na skale masowa a firma tlumaczy sie, ze ona nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci STUB HUB - jednym slowem - to SKAM i OSZUSTWO Korzystajac z uslug tej firmy narazasz sie na kradziez pieniedzy
lhotse [51.15.***.***] dodano: 02.03.2018, 07:24 #19
Prawda jest taka, ze firma STUB HUB to swiatowy scam i oszustwo na swiatowa skale. Padlem ofiara tej firmy dwukrotnie, strata lacznie na ponad 2.100 USD Wszystko jest idealnie do momentu wplaty pieniedzy za bilet, jesli tylko pojawiaja sie problemy zaczyna sie: a/ brak wychodzenia na kontakt bowiem firma sie ukrywa, nie ma podanego ani adresu ani numeru kontaktowego b/ na mail albo nie odpisuja wcale albo przesylaja lakoniczne tlumaczenia sciagajace z nich jakakolwiek odpowiedzialnosc Sprawdzalem opinie o nich w kilku roznych jezykach - fala skarg i zazalen z calego swiata. Ludzie zostali oszukani na skale masowa a firma tlumaczy sie, ze ona nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci STUB HUB - jednym slowem - to SKAM i OSZUSTWO Korzystajac z uslug tej firmy narazasz sie na kradziez pieniedzy
... [5.172.***.***] dodano: 28.02.2019, 22:11 #20
Bardzo zła opcja, bo nie każdy chce żeby ktoś mu przeglądał dowód. Kurde pewnie tylko w Tauron Arenie w Krakowie tak jest bo ja jakoś byłam na koncertach w Gdańsku dużych i nie było zasranych biletów imiennych.
petoro [212.96.***.***] dodano: 29.03.2019, 14:40 #21
Kiedy on będzie teraz w Polsce albo w którymś z krajów Europy, gdzie tanio można dolecieć? Przeglądam EmpikBilety i nie ma żadnych aktualnych wejścówek dostępnych. Zano się się na coś?
Bartek [37.47.***.***] dodano: 28.06.2019, 20:56 #22
Nie kolego nie jest to takie oczywiste jak sie wydaje. Zakupilem bilety imienne jednak tydzień przed koncertem okazalo sie ze z powodów zdrowotnych (operacja) nie moge isc na koncert i żona również nie może bo ktos musi zawiesc do szpitala. No więc oddalem bilety bratu i jego żonie. Okazalo sie Ci muszą na moj wniosek wyslac kolejny wniosek kurierem żeby zmienić imiona na bilecie po czym firma sprzedajaca bilety Ticketmaster wysle je na wskazany adres. Cala procedura zajęła firmie sprzedajacej bilety 9 dni w zwiazku z czym ani oni nie weszli na koncert ani nikt inny i bilety przepadly!!! Dodam że za zmiane nazwisk trzeba było zapłacić oczywiscie za kazdy bilet osobno 30 zl plus dwa razy za kuriera co daje nam łącznie 100 zł poniesionych kosztów plus stracone bilety !!!!!!!!!!