terazmuzyka.pl
Newsy 1389V  
mg | 22 maja 2015
1

Alex Lifeson chory. Koniec zespołu Rush?

Nie najlepiej maluje się przyszłość zespołu Rush. Neil Peart nie chce już koncertować, a Alex Lifeson ma problem z artretyzmem.

Już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, że zespół Rush przymierza się do zejścia ze sceny. Choć muzycy są obecnie w trasie koncertowej, wiele wskazuje na to, iż będzie ich ostatnią. Neil Peart po pierwsze chce skupić się na swojej rodzinie, a po drugie ma problem z ramieniem, który uniemożliwia mu swobodną grę na perkusji.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja z gitarzystą, Alexem Lifesonem. Ma on problem z artretyzmem. Choć choroba nie jest jeszcze zaawansowana, w jego wypadku każdy ból stawów jest problemem nie do przeskoczenia. Wszystko to sprawia, że przyszłość Rush nie wygląda najlepiej.

Mówił o tym w wywiadzie dla Classic Rock Gaddy Lee:

Dla Alexa zapalenie stawów nie jest małym problemem. Jeśli coś będzie zmierzało do tego, że nie pojawimy się na scenie, to właśnie jego problemy ze stawami - to przecież ma bezpośredni wpływ na jego grę na gitarze. Jeśli wszedłbym na scenę i okazałoby się, że nie jestem w stanie wykonywać swoich obowiązków jak dawniej, dla mnie oznaczałoby to koniec. Nie chciałbym być cieniem samego siebie.

Oddajmy więc głos samemu Lifesonowi:

Mam z tym problem od 10 lat, choć dopiero teraz czuję to w moich rękach i nogach. Trudniej jest jednak Neilowi. Ma problem ze ścięgnami w ramieniu. Mówiąc szczerze, nie wiem jak on sobie z tym radzi - to straszny dyskomfort i ból. On jest jednak stokiem.

Wszystko to pokazuje, z jak poważnymi problemami zmagają się weterani sceny rockowej z Rush. Niewykluczone więc, że doniesienia o końcu kariery okażą się prawdziwe. Szansa na kolejną trasę koncertową jest niewielka, możliwe jednak, że muzycy zaproponują nam jeszcze jeden album długogrający.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Mr [83.10.***.***] dodano: 02.09.2019, 22:31 #1
Geddy Lee, a nie Gaddy!
Zobacz także
Newsy 102V  
1

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group