terazmuzyka.pl
Newsy 1204V  
mg | 22 maja 2015
0

Alex Lifeson chory. Koniec zespołu Rush?

Nie najlepiej maluje się przyszłość zespołu Rush. Neil Peart nie chce już koncertować, a Alex Lifeson ma problem z artretyzmem.

Już od jakiegoś czasu pojawiają się informacje, że zespół Rush przymierza się do zejścia ze sceny. Choć muzycy są obecnie w trasie koncertowej, wiele wskazuje na to, iż będzie ich ostatnią. Neil Peart po pierwsze chce skupić się na swojej rodzinie, a po drugie ma problem z ramieniem, który uniemożliwia mu swobodną grę na perkusji.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja z gitarzystą, Alexem Lifesonem. Ma on problem z artretyzmem. Choć choroba nie jest jeszcze zaawansowana, w jego wypadku każdy ból stawów jest problemem nie do przeskoczenia. Wszystko to sprawia, że przyszłość Rush nie wygląda najlepiej.

Mówił o tym w wywiadzie dla Classic Rock Gaddy Lee:

Dla Alexa zapalenie stawów nie jest małym problemem. Jeśli coś będzie zmierzało do tego, że nie pojawimy się na scenie, to właśnie jego problemy ze stawami - to przecież ma bezpośredni wpływ na jego grę na gitarze. Jeśli wszedłbym na scenę i okazałoby się, że nie jestem w stanie wykonywać swoich obowiązków jak dawniej, dla mnie oznaczałoby to koniec. Nie chciałbym być cieniem samego siebie.

Oddajmy więc głos samemu Lifesonowi:

Mam z tym problem od 10 lat, choć dopiero teraz czuję to w moich rękach i nogach. Trudniej jest jednak Neilowi. Ma problem ze ścięgnami w ramieniu. Mówiąc szczerze, nie wiem jak on sobie z tym radzi - to straszny dyskomfort i ból. On jest jednak stokiem.

Wszystko to pokazuje, z jak poważnymi problemami zmagają się weterani sceny rockowej z Rush. Niewykluczone więc, że doniesienia o końcu kariery okażą się prawdziwe. Szansa na kolejną trasę koncertową jest niewielka, możliwe jednak, że muzycy zaproponują nam jeszcze jeden album długogrający.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 538V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
Newsy 1058V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group