terazmuzyka.pl
Koncerty 1200V  
redakcja | 18 sierpnia 2011
0

Atari Teenage Riot na dwóch koncertach w Polsce

Zespół, który zdefiniował digital hardcore jako nowy gatunek muzyczny, w październiku dwukrotnie wystąpi w naszym kraju. Alec Empire wraz z grupą pojawi się w Warszawie oraz Wrocławiu.

Alec Empire założył Atari Teenage Riot w 1993 roku razem z Carlem Crackiem. Niebawem do grupy dołączyłą Hanin Elias, której wokal stał się charakterystycznym elementem zespołu. ATR to reprezentanci nurtu digital hardcore, którego nazwa pochodzi od wytwórni, założonej w 1994 roku przez Aleca. Twórczość zespołu to połączenie gitarowego grania z szeroko pojętą, agresywną elektroniką. Grupa jest jednoznacznie zadeklarowana ideogicznie - teksty charakteryzuje postawa antysystemowa i antyfaszystowska.

ATR rozpadli się w 2000 roku, rok później zmarł Carl Crack, a powodem było przedawkowanie narkotyków. Przez jakiś czas Alec Empire oraz Hanin Elias poświęcili się karierom solowym, jednak w 2010 roku frontman postanowił reaktywować zespół, zapraszając do współpracy CX Kidtronica oraz wokalistkę Nic Endo. W takim też składzie legendy digital hc wystąpią w Polsce - supportować ich będzie grupa Junkie Punks.

Atari Teenage Riot wystąpią w warszawskiej Progresji 15 października, dzień później natomiast zagoszczą we wrocławskim Firleju. Ceny biletów to 80/90 zł w Warszawie oraz 75/85 we Wrocławiu.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 315V  
0

Tauron Nowa Muzyka Katowice poszerza skład

rf | fot. Radoslaw Kazmierczak | 12 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group