terazmuzyka.pl
Newsy 6974V  
redakcja | 30 listopada 2011
5

Black Sabbath na Sonisphere 2012?

W Internecie huczy od plotek na temat rzekomego występu w Polsce legendarnej, reaktywowanej kilkanaście dni temu grupy Black Sabbath. Muzycy mieliby wystąpić na przyszłorocznej edycji festiwalu Sonisphere - czy jednak jest to prawda?

Kilka dni temu Antyradio podało informację, według której giganci klasycznego rocka mają wystąpić 15 czerwca na waraszawskim lotnisku Bemowo w ramach festiwalu Sonisphere. Supportować mają ich Vader, Apocalyptica, Slipknot, Acid Drinkers i Machine Head. Wiele serwisów z miejsca podchwyciło tę plotkę - jak jest jednak naprawdę?

Nie jest oczywiście wykluczone, że Black Sabbath wystąpią w Polsce w 2012 roku, jednak mało prawdopodobna jest data 15 czerwca - na OFICJALNEJ STRONIE ZESPOŁU przeczytać możemy, że grupa tego dnia występuje w hiszpańskiej Vitorii w ramach Azkena Rock Festival. Na STRONIE FESTIWALU SONISPHERE także próżno szukać potwierdzenia przybycia Ozzy'ego i spółki... Witryny zespołów, które miałyby być supportami na tym festiwalu również milczą na temat 15 czerwca.

Polskim fanom pozostaje mieć nadzieję, że Black Sabbath faktycznie przyjedzie do Polski. Nie jest oczywiście wykluczone, że nastąpi to w ramach Sonisphere 2012, ale jak na razie nie ma żadnego wiarygodnego potwierdzenia tej informacji.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablo69 dodano: 01.12.2011, 17:29 #1
Na Sonisphere, czy nie - ważne, żeby w ogóle Black Sabbath odwiedził nasz kraj. Ale jeśli faktycznie supportować miałyby ich wymienione zespoły, zdecydowanie wolałbym osobny, nie festiwalowy koncert, zamiast męczyć się, jak rok temu na Mastodonie.

Zaś co do samego Sonisphere, bardzo trudno będzie przebić poprzednie dwie edycje. Przypomnę: w czerwcu 2010 wystąpiła Wielka Czwórka Thrash Metalu (Metallica/Slayer/Megadeth/Anthrax) - po raz pierwszy razem, niemal trzydzieści lat po swoich debiutach. Rok później na lotnisku w Bemowie pojawili się Iron Maiden i Motorhead.
Jakie istniejące zespoły mogłyby sprawić, że trzecia edycja będzie przynajmniej równie dobra? Tak naprawdę tylko dwa, AC/DC lub Black Sabbath. Sądzę, że organizatorzy zrobią wszystko, aby ściągnąć drugi z nich. Edytowano 2 razy. Ostatnio: 01.12.2011, 17:33
Jula dodano: 24.12.2011, 14:02 #2
Black Sabath to będzie wisienka na torcie Sonisphere, trzymamy kciuki.
Gaz53A dodano: 18.02.2012, 08:55 #3
Znając miłośc Hiszpan do fudbolu to raczej w tym czasie będą u nas przed telebimami.Więc BLACK SABBATH lepiej niech do nas walą jak w dym my ich przyjmiemy z ochotą.
Pablo69 dodano: 18.02.2012, 14:08 #4
Już wiadomo, że oryginalny skład Black Sabbath nie zagra ani jednego koncertu. Bill Ward w ogóle nie weźmie udziału w reaktywacji. Z kolei przez chorobę Tony'ego Iommi wszystkie zaplanowane koncerty Sabbath (poza Download Festival) zostały odwołane. W ramach rekompensaty dla fanów, odbędzie się trasa pod szyldem Ozzy Osbourne & Friends. Poza Księciem Ciemności wezmą w niej udział m.in. Geezer Butler i Zakk Wylde.

Pozostaje więc mieć nadzieję, że przynajmniej ten skład zawita do Polski. Ale nie stanie się to w ramach Sonisphere, bo wykonawców występujących na tegorocznej edycji już ogłoszono.
LAURII dodano: 30.04.2012, 20:29 #5
ALE CZAD;-) bedę na bank;-)
Zobacz także
Newsy 1176V  
Newsy 564V  
2

Tony Iommi (Black Sabbath) ma mnóstwo zajęć w czasie kwarantanny

rf | fot. Adam Bielawski | 8 kwietnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group