terazmuzyka.pl
Newsy 1920V  
mg | 2 stycznia 2015
0

Bono (U2) po wypadku: kolejne komplikacje

Wokalista U2, który kilka tygodni temu miał poważny wypadek na rowerze, w końcu zabrał głos w sprawie swojej rekonwalescencji. Nie jest najlepiej...

Początkowo wydawało się, że wypadek Bono, do którego doszło w Nowym Jorku, nie jest poważny. Co prawda zespół odwołał występ w programie telewizyjnym i poinformowano, że wokalista musi poddać się zabiegowi, ale jeszcze wtedy nikt nie przypuszczał, jak poważnych obrażeń doznał muzyk. Okazało się bowiem, że złamał kości w dłoni, ramię, łokieć i pogruchotał oczodół... Muzyk został poddany dwóm poważnym operacjom, spędził na style kilka godzin, wmontowano mu płytki i wkręcono śruby w kości.

Choć wtedy stało się jasne, że rekonwalescencja potrwa kilka miesięcy, chyba nawet sam Bono nie spodziewał się, że będzie z nim aż tak źle. Na stronie internetowej U2 pojawił się wpis, w którym muzyk postanowił podzielić się swoimi problemami. Choć zaczęło się od żartu...

Złamałem kości dłoni, ramię, łokieć i uszkodziłem twarz, ale najbardziej ucierpiała moja irlandzka duma, gdy okazało się, że pod dresem, który miałem na sobie, były żółto-czarne spodenki z lycry. Tak, z LYCRY. To nie było zbyt rock 'n' rollowe.

...to później zrobiło się już poważnie:

Powrót do zdrowia jest o wiele trudniejszy, niż początkowo sądziłem... W tym momencie nie jest pewne, czy kiedykolwiek będę w stanie grać na gitarze.

Choć powrót do zdrowia nie przebiega tak sprawnie, jak spodziewali się lekarze i sam wokalista, zespół U2 już ogłosił koncerty, które odbędą się w przyszłym roku - muzycy pojawią się na Starym Kontynencie między wrześniem a listopadem i zagrają kilkanaście koncertów w Niemczech, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii (szczegóły "The Innocence + Experience Tour" TUTAJ).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 687V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group