terazmuzyka.pl
Newsy 2839V  
mg | 20 listopada 2014
0

Bono (U2): liczne złamania, operacja, wielomiesięczna rekonwalescencja...

Wydawało się, że efektem wypadku rowerowego wokalisty U2 mogła być co najwyżej złamana ręka, ale okazuje się, że muzyk ucierpiał bardzo poważnie i będzie potrzebował sporo czasu na odpoczynek.

Niedawno pisaliśmy, że Bono miał wypadek na rowerze, do którego doszło podczas jazdy po nowojorskim Central Parku. Choć zespół wydał oświadczenie, z którego wynikało, iż muzyk będzie potrzebował zabiegu, wydawało się, że sprawa nie jest bardzo poważna. Teraz jednak udało się ustalić, co stało się wokaliście i... miał sporo szczęścia, że przeżył.

Wypadek, któremu uległ Bono, doprowadził do złamania ręki w sześciu miejscach, ramienia w trzech, muzyk ponadto połamał palce, a także - i to chyba było najgroźniejsze - upadł na głowę, co spowodowało pęknięcie oczodołu. Tylko z powodu ręki Bono spędził pięć godzin na stole operacyjnym, a lekarze zamontowali mu kilkadziesiąt śrub. Wokalista trafił nawet na oddział intensywnej terapii. Obecnie jego stan jest stabilny, ale będzie potrzebował miesięcy, żeby wrócić do pełnej sprawności.

Jak mogło dojść do tak poważnych obrażeń podczas wypadku rowerowego? Z nieoficjalnych informacji wynika, że muzyk zderzył się z innym rowerem, ale zarówno on, jak i drugi uczestnik kolizji jechali z bardzo dużą prędkością, co zaowocowało tak poważnymi obrażeniami.

Ostatnio informowaliśmy, że samolot lidera U2 został uszkodzony podczas lotu z Dublina do Berlina - urwały się drzwi zabezpieczające bagaż, szczęśliwie natomiast nie doszło do dekompresji maszyny. Choć sprawa wyglądała na poważną, ostatecznie skończyła się szczęśliwie. W nowojorskim parku muzyk nie miał aż tyle szczęścia...

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 107V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1045V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 694V  
Newsy 1225V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group