terazmuzyka.pl
Newsy 1709V  
mg | 17 grudnia 2013
4

Do Rock and Roll Hall of Fame dołączą...

Niedawno zakończyło się głosowanie fanów, a już na oficjalnej stronie Rock and Roll Hall of Fame ogłoszono, jacy wykonawcy będą cieszyć się w przyszłym roku podczas oficjalnej gali.

Wczoraj informowaliśmy, jak rozłożyły się głosy w plebiscycie zorganizowanym w związku z Rock and Roll Hall of Fame. Organizatorzy pozwolili fanom zdecydować, jacy wykonawcy zostaną wsparci przed głosowaniem tradycyjnego jury. W czołówce znalazły się formacje KISS, Nirvana i Deep Purple. Jednak tylko dwie z wymienionych trzech zostaną wprowadzone do Rock and Roll Hall of Fame.

Zdaniem jury na wyróżnienie zasłużyli następujący wykonawcy: Nirvana, KISS, Peter Gabriel, Hall and Oates, Cat Stevens oraz Linda Ronstadt. To właśnie oni zostaną wytypowani na specjalnie zorganizowanej uroczystości, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku w Nowym Jorku.

Ponownie nie wprowadzono do grona najbardziej zasłużonych zespołu Deep Purple. Pierwszy raz w gronie nominowanych Brytyjczycy znaleźli się w ubiegłym roku, ale wówczas również nie zyskali uznania w oczach jury. Warto nadmienić, że fani mocno wspierali tę formację - oddali na nią niespełna 12% wszystkich głosów, co było trzecim najlepszym wynikiem. Jak się jednak okazało, to nie wystarczyło.

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Pablo1919 dodano: 17.12.2013, 11:30 #1
Wszystko ładnie pięknie tylko co tam robi Nirvana!? Jest milion lepszych kapel, które nadal nie zostały wprowadzone do R'n'R Hall of Fame.
Panotpikum Grozimix dodano: 18.12.2013, 16:14 #2
Przecież Nirvana jedną płytą zrobiła rewolucję i przewartościowała muzykę rockową. Pokaż mi zespół, który przez ostatnich 20 lat zrobił więcej dla rocka niż Nirvana z Nevermind.
Pablo69 dodano: 18.12.2013, 18:27 #3
I co dobrego wynikło z tej "rewolucji"? Od tamtego czasu większą popularnością cieszy się g*wniana alternatywa, niż prawdziwy rock. Właśnie przez "Nevermind".
Panotpikum Grozimix dodano: 19.12.2013, 09:24 #4
Huhu, "prawdziwy rock", a co to jest? Z mojego punktu widzenia Nevermind to jest bardzo dobry, rockowy album, a do tego płyta, której wpływu na rock nie da się ocenić. Jedną z zasług tejże płyty jest fakt, że po Nevermind w radiu/TV pojawiło się mnóstwo rockowych zespołów. Ja sobie tego nie dzielę na prawdziwy rock, alternatywny rock, asłuchalny rock, mainstreamowy rock, podziemny rock itp. Jest dobry rock albo kiepski rock, a jak ktoś ma uszy to sobie ten dobry od słabego odsieje Mrugnięcie
Zobacz także
Newsy 184V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 642V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group