terazmuzyka.pl
Newsy 1801V  
mg | 28 września 2013
2

Fripp nie zaprosił Belewa do reaktywowanego King Crimson

Bez wątpienia wiadomością kończącego się powoli tygodnia jest ta, iż zespół King Crimson postanowił się reaktywować. W składzie zabrakło jednak ważnego dotychczas ogniwa - Adriana Belewa.

Wtorek - 24 września 2013 roku - bez wątpienia będzie ważnym dniem dla wszystkich fanów grupy King Crimson. To wtedy Robert Fripp oficjalnie potwierdził, że robi kolejne podejście do tego niezwykłego muzycznego projektu. Jak to zwykle bywa, ma on swoją wizję, dlatego skład reaktywowanej formacji wygląda następująco: Gavin Harrison, Bill Rieflin, Tony Levin, Pat Mastelotto, Mel Collins, Jakko Jakszyk i Robert Fripp.

Fani szybko stwierdzili, że na liście nie ma jednego niezwykle ważnego muzyka - Adriana Belewa. Jak się okazuje, nie otrzymał on nawet propozycji dołączenia do King Crimson od Roberta Frippa. Muzyk wspomniał na Facebooku, że nie jest już członkiem zespołu. Odpowiedział również na kilka pytań:

Jesteś w nowej odsłonie King Crimson, która ma pojawić się w przyszłym roku?

Nie. Po 32 latach nie jestem już członkiem King Crimson.

Zostałeś w ogóle poproszony o dołączenie do zespołu?

Nie, nie zostałem. Robert poinformował mnie e-mailowo, że startuje z 7-osobą wersją zespołu. Powiedział, że nie będę się nadawał do tego, co ma robić nowy King Crimson.

Muzyk jednak przyznał, że nie jest załamany takim obrotem spraw. Przyznał, że ma wiele zajęć i na pewno nie będzie się nudził. Dodał, że jego życia jest wspaniałe.

Wszyscy fani twórczości Adriana Belewa powinni być zadowoleni, ponieważ wczoraj okazało się, że The Crimson ProjeKCt – w którego skład wchodzi właśnie Belew – przyjedzie do Polski na dwa koncerty. Odbędą się one w marcu przyszłego roku (więcej TUTAJ).

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Krasnal Adamu dodano: 30.09.2013, 23:09 #1
Kilka, może kilkanaście lat temu Gunn albo Levin wypowiadał się o tym, dlaczego nie ma go w nowym składzie King Crimson. Zupełnie spokojnie stwierdził, że po prostu nie pasuje do obecnej wizji Frippa. Nie ma co dramatyzować. Fripp wie, co robi.
Eq [93.105.***.***] dodano: 25.02.2017, 09:02 #2
Ludzie,4 perkusistów w jednym składzie mu za chwilę nie wystarczy,Belew jest również świetnym gitarzystą który doskonale uzupełniał brzmienie.Niech ten angielski snob i sztywniak idzie już na muzyczną emeryturę
Zobacz także
Newsy 611V  
0

Speculum powraca z Kazikiem Staszewskim [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 13 grudnia 2018
Newsy 100V  
0

Kanye West będzie nagrywał z Bobem Dylanem?

rf | fot. Alberto Cabello | 13 grudnia 2018
Newsy 620V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group