terazmuzyka.pl
Newsy 2136V  
ud | 26 lipca 2016
1

Gitarzysta Thobbe Englund opuszcza Sabaton

Muzyk opuszcza Sabaton niecały miesiąc przed premierą płyty „The Last Stand”. Przeczytajcie jego wyjaśnienia.

Thobbe Englund dołączył do zespołu Sabaton cztery lata temu, tuż po powstaniu dobrze przyjętej nie tylko w Szwecji płyty „Carolus Rex”. Brał udział w tworzeniu dwóch kolejnych albumów grupy: „Heroes” z 2014 roku oraz „The Last Stand”, którego premiera dopiero przed nami. Gitarzysta wydał oficjalne oświadczenie:

Drodzy przyjaciele!

Dziś podjąłem decyzję o odejściu z Sabatona. „Dlaczego?” – wielu może spytać.

Jest pewna rzecz, w którą szczerze wiedzą, a jest to podążanie za swoim sercem. W ostatnich latach stałem się bardziej świadomy tego, co sprawia, że jestem szczęśliwy i zadowolony. To odkrywanie własnej kreatywności oraz spokojne życie, w którym nie podróżuje cały rok z prędkością światła.

Niestety wskutek tego nie będę już spotykał tych wszystkich wspaniałych ludzi. To smutne i naprawdę będę za wami wszystkimi tęsknił. Jednak oczywiście wciąż będę tworzył muzykę i gdy to piszę, mam już plany na przyszłość.

Podkreśla, że z pozostałymi muzykami zespołu pozostaje w braterskich relacjach. Sabaton też kieruje do fanów kilka słów:

Życzymy mu samych sukcesów i powodzenia w przyszłości. Dziękujemy mu za te wszystkie dobre lata i fantastyczne wspólne chwile na scenie i poza nią!

Płyta „The Last Stand” ukaże się 19 sierpnia 2016 roku. Sabaton promuje ją już dwoma singlami: „The Lost Battalion” oraz „Blood of Bannockburn”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Dominik Nakata dodano: 26.07.2016, 11:42 #1
w którą szczerze wiedzą- poprawić
Zobacz także
Newsy 727V  
Newsy 176V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 283V  
1

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group