terazmuzyka.pl
Newsy 1433V  
mg | 5 maja 2014
1

Gitarzysta odszedł z zespołu Turbo

Dominik Jokiel, który od 13 lat współpracował z zespołem Turbo, poinformował, że odchodzi. Niedawny koncert we Wrocławiu był jego ostatnim pod tym szyldem.

W prasie i internecie pojawiały się ostatnio informacje o odejściu Dominika Jokiela z zespołu Turbo. Nic jednak nie zostało wówczas oficjalnie potwierdzone. Fani mieli nadzieję, że to tylko plotki, ale okazało się, że przypuszczenia były prawdziwe. Gitarzysta pożegnał się z zespołem po 13 latach niewątpliwie owocnej współpracy.

Muzyk opublikował oświadczenie na swoim profilu w serwisie Facebook:

W związku z pojawiającymi się od jakiego czasu informacjami, jakobym zakończył współpracę z zespołem TURBO, chciałbym stanowczo i ostatecznie stwierdzić (kończąc tym samym wszelkie spekulacje)...
że tak się właśnie stało 
Koncert we Wrocławiu był moim pożegnalnym koncertem z zespołem. Jak być może większość z Was już wie, od dłuższego czasu zajmuję się tworzeniem własnego studia w Warszawie i chciałbym się temu poświęcić w 100%. 13 lat spędzonych w szeregach TURBO było dla mnie wspaniałym doświadczeniem, zarówno pod względem muzycznym jak i życiowym. Atmosfera w kapeli była fantastyczna, wręcz rodzinna, zobaczyłem mnóstwo ciekawych miejsc w Polsce i zagranicą, poznałem mnóstwo fantastycznych osób - tego wszystkiego będzie mi najbardziej brakować. Czasami jednak w życiu trzeba podejmować trudne decyzje i taką właśnie decyzją było moje odejście z zespołu - nadszedł po prostu czas na nowe doświadczenia i wyzwania. Z muzyką absolutnie nie kończę - wręcz przeciwnie, zajmę się nią po prostu od innej strony.
Wojtek, dziękuję Ci za to, że jesteś nie tylko fantastycznym muzykiem, ale i człowiekiem. Nauczyłem się od Ciebie mnóstwa rzeczy i już na zawsze pozostaniesz moim mentorem. Bogusz, dziękuję Ci za to, że nauczyłem się od Ciebie dyscypliny i twardszego stąpania po ziemi;) - dla mnie jesteś basistą numer jeden w tym kraju! Bobiś, Bartek - dziękuję wam za wspólne szaleństwa na trasie i poza nią, jesteście dla mnie jak brachole, joł! Tomek, po Twoim przyjściu do zespołu wstąpił nowy duch, dzięki za wszystko! Przemek, Mariusz - fantastycznie było mieć was w ekipie, historie ze wspólnych tras będę opowiadał wnukom Krystian, jesteś genialnym facetem, dzięki za mega profesjonalne podejście do tematu organizacji koncertów!
Dziękuję również wszystkim ludziom, którzy przychodzili na koncerty Turbo - mam nadzieję, że mój następca będzie na scenie co najmniej tak żywiołowy, jak ja! 
Pozdrawiam wszystkich,
Dominik

Ostatnim albumem zespołu Turbo, przy którego tworzeniu i promocji brał udział Dominik Jokiel, jest "Piąty żywioł", który trafił na sklepowe półki w listopadzie ubiegłego roku. Było to dwunaste długogrające wydawnictwo polskiej legendy rocka. 

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Darnok dodano: 06.05.2014, 06:47 #1
No szkoda... ale... może Andrzej Łysów wróci...
Zobacz także
Newsy 1295V  
3

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 300V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1380V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group