terazmuzyka.pl
Newsy 697V  
mg | 25 sierpnia 2015
0

Kat i Roman Kostrzewski: "Noce Szatana" w nowej odsłonie

Już we wrześniu światło dzienne ujrzy kultowy album "666", który został ponownie nagrany przez Romana Kostrzewskiego i grupę Kat w 2014 roku.

11 września ukaże się kultowy album "666" na nowo nagrany przez Kata i Romana Kostrzewskiego. Zespół właśnie udostępnił utwór "Noce Szatana", którego można posłuchać poniżej. Zespół będzie promował ten album już w październiku - zagra między innymi w Gdańsku i Poznaniu (bilety do kupienia w serwisie Tikeria.pl).

Przez ostatnich kilka lat płyta "666" była niedostępna w oficjalnej sprzedaży, między innymi dlatego, latem 2014 roku Roman Kostrzewski wraz z zespołem zaszyli się w studiu, by ponownie nagrać album.

Tak sesję nagraniową wspomina lider zespołu:

Raven Studio w Skrzyszowie umożliwiało nagranie na , setkę' podstawy instrumentalnej a więc bębnów, basu i gitar. W przerwach od nagrań, w tych samych warunkach brzmieniowych, rejestrowaliśmy ślady wokali i solówek. W ciągu niespełna sześciu dni mieliśmy nagraną całość. Dzięki temu uniknęliśmy nakładek i wielu dni spędzonych w studiu a jednocześnie zachowaliśmy żywy charakter wykonania, który łatwo utracić przy wielodniowych sesjach". W ten z pozoru prosty sposób materiał zawarty na "666" zyskał nowe, współczesne brzmienie i klimat.

Dziś pisaliśmy, że w grupie Kat i Roman Kostrzewski doszło do zmiany kadrowej - rolę gitarzysty pełni obecnie Jacek Hiro.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 473V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
Newsy 1039V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group