terazmuzyka.pl
Newsy 1562V  
lg | fot. Katarzyna Zaremba/mentalporn | 11 czerwca 2013
1

Kult ze złotą płytą i niespodzianką

Grupa Kult ze swoim albumem "Prosto" zdobyła status złotej płyty. Muzycy tymczasem szykują niespodziankę, która trafi na rynek pierwszego lipca.

Zespół Kult jest według wielu zestawień jednym z najchętniej słuchanych artystów w Polsce. Potwierdziło się to również tym razem, kiedy najnowszy album grupy "Prosto" pokrył się złotem. Wyróżnienie muzykom przyznano 10 czerwca podczas spotkania z fanami w klubie Kosmos (zapowiadaliśmy je TUTAJ).

Kilkanaście tysięcy osób kupiło płytę "Prosto" i jak się okazuje, kupują kolejni. Dziennik Gazeta Prawna podał, że nowe dzieło Kazika Staszewskiego i spółki zbliża się już do platyny.

Płyta zdobyła uznanie nie tylko wśród fanów, ale wysoko ocenili ją również recenzenci. W najnowszym wydaniu pisma Teraz Rock "Prosto" okrzyknięto płytą miesiąca. - "Prosto" to portret Kultu w wybornej formie. Pewnie, z klasą i ogromnym entuzjazmem zmierzającego w przyszłość. Z porywającym, tchnącym świeżością repertuarem, jakiego mógłby mu pozazdrościć niejeden młody zespół – napisał Wiesław Weiss w recenzji. 

Ostatni sukces nie rozleniwił muzyków Kultu, którzy szykują dla fanów niespodziankę. Jest to winylowa edycja albumu "Prosto'', która na rynku pojawi się w wakacje.

Złota płyta za album "Prosto" jest czwartą w historii zespołu Kult. Wcześniej formacja zdobyła to wyróżnienie za: "Tata Kazika"  (1993), "Ostateczny krach systemu korporacji" (1998) oraz "Poligono Industrial" (2005).

Album "Prosto" zapowiadany był przez utwór "Układ Zamknięty", który jednocześnie promował film Ryszarda Bugajskiego o tym samym tytule:

Swoją premierę miał już drugi teledysk z nowej płyty. Tym razem wideoklip nakręcono do utworu "Dobrze być dziadkiem".

Przypomnijmy, że w majowym numerze pisma Teraz Rock, znalazł się specjalny dodatek w całości poświęcony płycie "Prosto".

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
mariusznumb dodano: 19.07.2013, 23:03 #1
Hmm... Tata Kazika ok. 700 tys., Ostateczny Krach Systemu Korporacji ok. 200 tys. egzemplarzy z tego co mi wiadomo, a chyba więcej płyt przekroczyło 30 tysiecy i osiągneło status platyny, to złota tym bardziej.
Zobacz także
Newsy 157V  
0

Bokassa, zespół grający w trasie z Metallicą, zapowiedział nowy album [WIDEO]

mg | fot. Thomas Stavø Johnstone | 24 kwietnia 2019
Newsy 383V  
0

Kortez zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Facebook | 24 kwietnia 2019
Newsy 626V  
Newsy 2048V  
0

Steven Tyler zaskoczył Backstreet Boys na scenie [WIDEO]

rf | fot. Gage Skidmore | 21 kwietnia 2019
Newsy 2658V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group