terazmuzyka.pl
Newsy 3679V  
ud | fot. Jonas Rogowski, CC BY-SA 2.0 | 30 grudnia 2015
0

Lemmy'emu Kilmisterowi lekarze dawali od 2 do 6 miesięcy życia

Frontman Motörhead o raku dowiedział się dwa dni przed śmiercią. Choroba zaatakowała z pełną mocą: Lemmy Kilmister miał guzy mózgu oraz na szyi.

Lemmy zmarł 28 grudnia 2015 roku. Diagnoza została postawiona zaledwie dwa dni wcześniej, tuż po Bożym Narodzeniu (święta w Stanach Zjednoczonych trwają tylko jeden dzień – za oceanem 26 grudnia to normalny dzień pracy). O ostatnich dniach muzyka telewizji Sky News opowiedział wieloletni menedżer Motörhead, Todd Singerman.

Lemmy Kilmister trafił do szpitala dwa dni po imprezie z okazji jego 70. urodzin, które odbyło się w klubie Whisky A Go Go w Los Angeles 13 grudnia. Nie czuł się zbyt dobrze. Jego doktorzy początkowo stwierdzili, że wszystko z nim w porządku, lecz zaniepokoił ich to, że mówił w dziwny sposób. Postanowili zrobić skan mózgu i sprawdzić, czy przypadkiem nie miał małego udaru. Wyniki badań pojawiły się po kilku dniach: odkryto guzy w mózgu i na szyi.

Nikt nie miał o tym pojęcia, dowiedzieliśmy się w sobotę, dwa dni temu, że ma raka, a jego doktor powiedział, że ma od dwóch do sześciu miesięcy życia. Umarł, gdy dzwoniłem do Phila i Mikkey’a powiedzieć im, żeby przyjechali się pożegnać. Był wtedy pełen optymizmu i w ogóle. Czuł się niesamowicie słaby… Nikt się nie spodziewał, że umrze w taki sposób.

Menedżer spędził z Lemmym 25 lat. Tak go wspomina:

Pół galona Jack Danielsa dziennie, dwie/trzy paczki papierosów i jego inne małe przyjemności codziennie. Ostatnio się przerzucił – ciągle nie mogę tego zrozumieć, że myślał, że to zdrowsze – przerzucił się na wódkę z sokiem pomarańczowym. (…) Mam w pamięci świetny cytat: „Lemmy z Motörhead sprawia, że Keith Richards ze Stonesów wygląda jak Golden Girl”. Ten facet żył tak każdego dnia i nie było przerw. Był ostatnią prawdziwą gwiazdą rocka według mnie.

Śmierć Lemmy’ego oznacza oczywiście koniec Motörhead – ogłosił perkusista Mikkey Dee. Muzyka wspomina cały rockowy świat.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 54V  
0

Why Don’t We i Macklemore we wspólnym utworze [WIDEO]

mg | fot. Zack Caspary | 21 marca 2019
Newsy 593V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1467V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group