terazmuzyka.pl
Newsy 4590V  
Redakcja | 14 kwietnia 2013
0

Najciekawsze perkusyjne covery

Na hasło "drum cover" YouTube proponuje nam obejrzeć ponad trzy miliony filmów. Redakcja internetowa Teraz Rock przeglądnęła je wszystkie co do jednego, by zaprezentować Wam najciekawsze perkusyjne przeróbki piosenek...

Internet nie tylko umożliwił nam błyskawiczne dotarcie do niemal każdej informacji, ale pozwolił również prezentować całemu światu swoje najróżniejsze talenty. Dzięki serwisowi YouTube poznaliśmy Gracjana Roztockiego, Panią Baśkę, czy Justina Biebera... Dziś przyszedł czas na prezentację naprawdę utalentowanych osób. 

Ostatnio pokazaliśmy ciekawe covery z repertuaru Iron Maiden. Dziś na warsztat wzięliśmy "pałkerów", którzy naszym zdaniem zasługują na uwagę. Jedni mają niesamowite umiejętności, inni dziką ekspresją, a jeszcze inni wielką karierę przed sobą.
 
Na pierwszy ogień poszedł użytkownik YouTube ukrywający się pod pseudonimem MachineGunSmith, który wykonał piosenkę "Before I Forget" z repertuaru Slipknot. Zestaw perkusyjny to nie miniatura – to po prostu wielki perkusista:
 
 
Tutaj użytkownik Brandon Kelly w perkusyjnym duecie z kolegą. Na warsztat wzięli System of a Down "Toxicity":
 
 
Użytkownik pud wizualnie nie przypomina żadnego znanego nam muzyka deathmetalowej kapeli, ale ekspresją dorównuje wielu z nim. Na elektronicznym zestawie perkusyjnym wykonał utwór Suffocation "Infecting the Crypts" (zwróćcie uwagę, z jaką gracją kręci pałeczką):
 
 
Nie mogło w tym zestawieniu zabraknąć perkusistki kryjącej się w serwisie YouTube pod nickiem meytalll. Tu w jej wykonaniu "Cowboys from Hell" z repertuaru grupy Pantera. Co prawda męskiej części redakcji wystarczyłoby, by meytalll siedziała za zestawem perkusyjnym i rozbrajała nas tylko swoim uśmiechem, ale i jej grę miło się ogląda:

Kanał użytkownika JonahRocksOfficial obejrzało już kilkadziesiąt milionów widzów. Poniżej nagranie sprzed 3 lat, gdy pięcioletni wówczas Jonah wykonywał "Toxicity" grupy System of a Down. Aż strach pomyśleć, jaki poziom osiągnie w wieku 10 lat!
 
 
Vadrum uświadomił nam, że ta teoretycznie prosta melodyjka z kultowej gry Super Mario Bros, to tak naprawdę rytmiczny połamaniec. Prędzej przejdziemy Super Mario Bros w lewo niż się nauczymy grać ten utwór na perkusji!
 
 
Cobus Potgieter w utworze Avenged Sevenfold "Almost Easy", który wcale nie jest taki "easy". Kanał tego użytkownika zebrał już ponad stumilionową widownię. 

Na koniec dwie niespodzianki. 
 
Pierwsza, to najlepszy duet perkusyjny w historii telewizyjnej rozrywki, czyli legendarny Buddy Rich z jeszcze bardziej legendarnym Zwierzakiem z Muppetów:
 
 
Na koniec Rowan Atkinson, który jest człowiekiem o wielu talentach. Nawet w grze na niewidzialnej perkusji sprawdza się doskonale:

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 92V  
0

Wznowienia czterech płyt Dio już w marcu [FOTO]

rf | fot. Adam Bielawski | 29 stycznia 2020
Newsy 1044V  
4

Sean Reinert (Death, Cynic) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 26 stycznia 2020
Newsy 272V  
0

Trupa Trupa zapowiada nowe wydawnictwo

rf | fot. Michał Szlaga | 25 stycznia 2020
Newsy 693V  
Newsy 1223V  
0

Joe Payne (eks Nile, Divine Heresy) nie żyje

rf | fot. Shadowgate | 25 stycznia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group