terazmuzyka.pl
Newsy 905V  
ud | fot. Weatherman90, CC BY-SA 3.0 | 8 grudnia 2015
0

Neil Peart (Rush): Odchodzę na muzyczną emeryturę

Rush niedawno zakończył trasę z okazji 40-lecia zespołu. Perkusista Neil Peart nie ukrywa co dalej.

Na początku sierpnia 2015 roku zakończyła się ostatnia trasa Rush. Zespół nie wyklucza, że jeszcze coś nagra, jednak więcej tylu koncertów na raz nie planuje. Trochę inne światło na sytuację kanadyjskiego zespołu rzuca jego perkusista Neil Peart. Magazynowi „Drumhead” opowiada:

Niedawno Olivia przedstawiła mnie nowym kolegom ze szkoły jako „Mój tata – jest emerytowanym perkusistą”. Powiedziała prawdę, zabawnie to zabrzmiało.

Jak się okazuje, uważa tak nie tylko córka Neila.

Bez bólu zdałem sobie sprawę, że jak w przypadku sportowców, nadchodzi czas… żeby wyłączyć się z gry. Raczej ustąpię, niż zmierzę się z trudnościami opisanymi w naszym utworze „Losing It”.

Chodzi głównie o słowa „Sadder still to watch it die, than never to have known it”. Posłuchajcie ich w pierwszym wykonaniu tej kompozycji na żywo przez Rush, które miało miejsce w ich rodzinnym mieście Toronto 19 czerwca 2015 roku podczas ostatniej trasy.

Dotychczas o emeryturze mówiło się głównie w kontekście gitarzysty Alexa Lifesona i jego artretyzmu… Na szczęście wokalista i basista Geddy Lee nie chce jeszcze schodzić ze sceny i ostatnio zaczyna nawet coś mówić o drugiej solowej płycie.

Na pocieszenie pozostaje jeszcze zawsze DVD „R40 Live”. Album ukazał się 20 listopada 2015 roku. Zobaczcie zapowiedź tego wydawnictwa lub obejrzyjcie koncertowe teledyski z utworami „Tom Sawyer”, „The Spirit of the Radio”, „Closer to the Heart” i „Roll the Bones” (wszystkie znajdziecie po kliknięciu w pierwszy tytuł).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 93V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 131V  
0

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group