terazmuzyka.pl
Newsy 1577V  
ud | 22 czerwca 2015
0

Oberschlesien: Nie inspirujemy się tylko Rammsteinem

Odpowiedzialny za muzykę Oberschlesien perkusista Marcel Różanka opowiedział „Teraz Rockowi” o swoich innych inspiracjach.

Oberschlesien przez wielu ludzi postrzegany jest jako kopia niemieckiego Rammsteina. Czy słusznie? Osoba, która odciska na śląskim zespole największe piętno, decyduje, o czym grupa śpiewa i co gra, czyli Marcel Różanka, zdradził nam, co jeszcze miało na niego ogromny wpływ przy tworzeniu muzyki.

Oberschlesien. Muzycy odeszli z grupy. Co dalej?

Moją największą inspiracją były zespoły elektroniczne z lat 80. Na nich się wychowałem: Depeche Mode, Kraftwerk, a także zespoły new romantic. Poza tym także – mocne granie, jak AC/DC, Black Sabbath czy Accept. Ja się nie zamykam na żadną muzykę, inspiruje mnie wiele rzeczy.

Muzyk odnotował przy tym, że im dłużej zespół istnieje, tym pozostali członkowie mają większy wpływ na to, co się dzieje. Zapis całej rozmowy z Marcelem Różanką znajdziecie w czerwcowym numerze „Teraz Rocka”.

Druga studyjna płyta Oberschlesien, „II”, ukazała się 24 kwietnia 2015 roku. Znalazł się na niej m.in. utwór „Król Olch” inspirowany poezją Johanna Wolfganga Goethego. Posłuchajcie i oceńcie sami, ile w tym jeszcze Rammsteina.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 595V  
0

Speculum powraca z Kazikiem Staszewskim [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 13 grudnia 2018
Newsy 99V  
0

Kanye West będzie nagrywał z Bobem Dylanem?

rf | fot. Alberto Cabello | 13 grudnia 2018
Newsy 620V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group