terazmuzyka.pl
Newsy 4121V  
Redakcja | 18 lutego 2013
0

Paweł Kukiz odchodzi z zespołu Piersi

Na swoim oficjalnym profilu w serwisie społecznościowym Facebook zespół Piersi poinformował, że po blisko 30 latach jego szeregi opuszcza Paweł Kukiz. Grupa będzie kontynuowała działalność.

- Podczas dotychczasowej naszej działalności, bywały chwile zwątpienia ale przeważały te radosne i pozytywne, co zresztą obrazuje nasza twórczość. Obecnie przed nami najtrudniejszy jak dotąd czas. Po 28 latach współpracy Paweł postanowił nie występować już razem z zespołem Piersi - napisał zespół na swoim facebookowym profilu. - Postanowiliśmy jednak działać nadal i w chwili obecnej najlepszy polski detektyw poszukuje nietuzinkowej postaci, która wspomoże wokalnie zespół Piersi, a my sami w pocie czoła pracujemy nad materiałem na nowy album - dodali muzycy.

Zespół Piersi powstał w 1984 roku. Od wydanego w 1997 roku albumu "Raj na ziemi" grupa funkcjonowała pod nazwą Kukiz i Piersi. 
 
Muzycy zapowiedzieli, że niebawem uruchomiona zostanie nowa strona internetowa formacji, dostępna pod adresem www.zespolpiersi.pl. Będzie można na niej znaleźć informacje o zespole, jak i szczegóły dotyczące nadchodzących koncertów. 
 
Paweł Kukiz od 2013 roku występuje z nowym zespołem, pod nazwą Kukiz. Muzyk wystąpił w tym składzie 1 lutego w Hali Expo w Sosnowcu na koncercie z okazji 150 rocznicy Powstania Styczniowego.  
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 93V  
0

Musikmesse i Prolight + Sound już w kwietniu

mg | fot. Messe Frankfurt GmbH | 17 stycznia 2019
Newsy 131V  
0

Geddy Lee (Rush) nagra solowy album?

rf | 17 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group