terazmuzyka.pl
Newsy 2567V  
ud | 28 grudnia 2016
0

Phil Rudd: AC/DC powinien grać dalej

I nie chodzi tylko o to, że perkusista nadal chciałby wrócić do zespołu. Jaki jest inny powód trwania AC/DC?
Phil Rudd w związku ze swoimi kłopotami z prawem wyrzucony został z AC/DC tuż przed premierą ostatniej płyty „Rock or Bust” i trasą ją promującą. Zastąpił go Chris Slade. Perkusista niejednokrotnie podkreślał, że chciałby odzyskać pracę, a wszystko, czego potrzebuje to kilka minut rozmowy z gitarzystą Angusem Youngiem.
 
Jednak potem sprawy się pokomplikowały. Słuch zaczął tracić wokalista Brian Johnson. Lekarze zakazali mu dalszego koncertowania. Na jego miejsce przyszedł Axl Rose z Guns N’ Roses. Basista Cliff Williams zdecydował się za to zakończyć karierę po trasie. Mimo tego wszystkiego Phil Rudd uważa, że zespół AC/DC nie powinien się zatrzymywać.
 

Nie uważam, by był to dobry pomysł. Angus nigdy nie grał lepiej niż na płycie „Rock or Bust”. Gra wspaniale. Dlaczego miałby to porzucić? To tak, jakby Napoleon przestał szukać nowego miejsca do podbicia.

 
A Waszym zdaniem powinien kontynuować czy zejść już ze sceny? Przypomnijmy, że grałby dalej prawdopodobnie nie tylko bez Johnsona i Williamsa, lecz z pewnością także bez swojego starszego brata i współzałożyciela grupy Malcolma Younga.
 
Perkusista tym razem nie powtórzył, że chciałby być jeszcze częścią tej mechanicy zwanej AC/DC. Jakiś czas temu wspominał, że jeśli już, to raczej nie Axlem Rose’em. Poza tym teraz ma na głowie co innego – promocję swojej solowej płyty „Head Job”. Wiosną rusza z nią na podbój Europy. Niestety na razie nie ma w planach Polski, ale jeszcze nie wszystko stracone. Kolejne daty mają zostać ogłoszone wkrótce.
 

 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 655V  
6

Sharon Osbourne wyjawia, do kogo należy Black Sabbath

rf | fot. Warner Bros. Records | 8 sierpnia 2020
Newsy 176V  
2

Rasta (Decapitated) debiutuje z zespołem Lucy Burns [WIDEO]

rf | fot. Maciej Pieloch | 7 sierpnia 2020
Newsy 487V  
4

Jon Anderson chce reaktywować Yes z dawnymi muzykami

rf | fot. Clausgroi | 6 sierpnia 2020
Newsy 491V  
8

Queen + Adam Lambert wydadzą nowy singel na winylu i CD

rf | fot. @DianaKat1 | 6 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group