terazmuzyka.pl
Newsy 6005V  
Redakcja | 18 marca 2013
0

Piersi: nowy singiel, nowy wokalista

Muzycy z zespołu Piersi po odejściu Pawła Kukiza nie zawiesili instrumentów na kołku. Dziś swoją premierę ma pierwszy utwór promujący płytę "Piersi i przyjaciele 2".

Wybór singla padł na piosenkę "Ciacho". W nagraniu kompozycji gościnnie udział wzięli bracia Golcowie z grupy Golec uOrkiestra. Łukasz Golec zagrał na trąbce, a Paweł Golec na puzonie. 

Za partie wokalne odpowiedzialny był Adam "Asan" Asanov, z grupy Haratacze. Od wczoraj jest on oficjalnie następcą Pawła Kukiza w zespole Piersi. - Jest naszym wieloletnim fanem, śpiewa, pisze teksty i komponuje. Nie to jednak zdecydowało o naszym wyborze. Atmosfera, która panowała w studio przez te kilka dni, nasze wspólne zainteresowania, podobne poczucie humoru i jego wrażliwość artystyczna, to główne powody jakie przyczyniły się do naszego wyboru – wyjaśnili muzycy Piersi
 
Na płycie "Piersi i przyjaciele 2" oprócz braci Golców gościnnie udział wzięli m.in. Tomasz "Lipa" Lipnicki (Illusion, Lipali), Jacek "Dżej Dżej" Jędrzak (Big-Cyc, Czarno-Czarni), Andrzej Nowak (TSA, Złe Psy). Zespół zapowiedział również, że na koncertach będą teraz wspierani przez sekcję dętą.
 
Płyta powstaje w Maq Records w miejscowości Wojkowice w województwie śląskim. Za brzmienie  albumu odpowiada Jarosław Toifl. 
 
Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group