terazmuzyka.pl
Na stronie 5128V  
mg | 26 września 2016
4

Pobierz pierwszy, historyczny numer "Tylko Rocka"!

25 lat temu do polskich kiosków trafił pierwszy numer miesięcznika „Tylko Rock”. Z tej okazji udostępniliśmy go specjalnie dla Was w formacie pdf.

Dokładnie 25 lat temu do kiosków trafił pierwszy numer miesięcznika „Tylko Rock”. Z okazji jubileuszu udostępniamy ten historyczny materiał do pobrania w formacie pdf (aby pobrać plik, kliknij prawym klawiszem myszy w link i użyj opcji „Zapisz link jako...”).

Oto fragment wspomnień Wiesława Weissa na temat początków pisma:

Pierwszy numer „Tylko Rocka” ukazał się we wrześniu 1991 roku z czarno-białą fotografią Jimmy’ego Page’a na okładce. Trafił w nasze ręce z drukarni dokładnie 20 września. Kilka dni później w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce wystąpiła grupa Deep Purple. Wraz z Wieśkiem Królikowskim wybraliśmy się na ten koncert i egzemplarz pisma, który zabraliśmy ze sobą (nie było go jeszcze w kioskach), wzbudził duże zainteresowanie wśród dziennikarzy muzycznych podążających w tym samym kierunku co my.

Początkowo pismo drukowane było na Zachodzie, w Danii (nb* Rotation w Kopenhadze) i krótko w Niemczech (Druckhaus Heinrich Möller Söhne w Rendsburgu), ponieważ w tym okresie tylko za granicą można było uzyskać jakość, o jaką nam chodziło (a koszty kształtowały się poniżej krajowych).

Były to czasy przedinternetowe, poczta działała niespiesznie. Agnieszka Mielech jako sekretarz redakcji musiała więc co miesiąc, przynajmniej z początku, lecieć z pakietem materiałów – makietą, tekstami na dyskietkach oraz zdjęciami i slajdami do wszystkich artykułów – na miejsce i tam nadzorować proces wydawniczy.

(„TR” 9/2011)

Szerzej o naszym 25-leciu piszemy natomiast we wrześnowym „Teraz Rocku”, który trafił do sprzedaży pod koniec sierpnia. Pismo znaleźć można między innymi w naszym sklepie internetowym

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
floyd68 dodano: 26.09.2016, 17:50 #1
Ech... pamiętam jakby to było wczoraj. Mam wszystkie numery TR i coraz częściej myślę, żeby je sobie zeskanować w pdf'ach. Miałbym na pendrivie całe archiwum zawsze przy sobie Mrugnięcie
Z drugiej strony jeśli pomyślę sobie, ze to około trzysta numerów i skanując tylko jeden dziennie roboty mam na rok :(
sunset_station dodano: 26.09.2016, 19:04 #2
Pierwszy numer jakoś przegapiłem, ale drugiego jako fan Ritchiego Blackmore'a nie mogłem nie zauważyć. Nigdy nie zapomnę dnia i kiosku Ruchu przy ulicy Długosza w Nowym Sączu (ciekawe czy jeszcze istnieje, okolice 1-szego Liceum Uśmiech), kiedy to przechodząc obok sieknął mnie między oczy Rysiek z białym Fenderem.
Kilka dni później odkupiłem pierwszy numer od kumpla, cena: plakat (chyba Led Zeppelin, żeby było zabawnie) i chyba jakaś kaseta...nie pamiętam.
Zacząłem w tym pamiętnym czasie uczęszczać do nowosądeckiego Technikum Elektrycznego, piękny czas Uśmiech I tak mi zostało, mam komplet TR i TR, i dalej jest pięknie Uśmiech)
samowar dodano: 26.09.2016, 20:20 #3
floyd, walczę z tym od kilku lat, trochę (ok 8-10% wszystkich numerów) mam zeskanowanych, ale to mrówcza praca. Jak chciałem zamówić prenumeratę w pdf to trzeba było instalować jakieś badziewne oprogramowanie, które i tak nie pozwalało zapisać tego na dysku.
ggebski dodano: 27.09.2016, 20:39 #4
Kupiłem w piękny słoneczny dzień. A potem pożyczyłem koledze na wieczne oddanie. Więc piękne dzięki za taki prezent.
Zobacz także
Na stronie 3201V  
35

TerazMuzyka.pl – startujemy!

mg | 24 kwietnia 2018
Na stronie 1352V  
30

Zmiany, zmiany… Zmiany!

mg | 20 kwietnia 2018
Na stronie 2057V  
1

Prince. Pierwsza rocznica śmierci

rf | 21 kwietnia 2017
Na stronie 2568V  
1

Led Zeppelin. Najlepsze okładki [RANKING]

szy, rf, mg | 16 marca 2017
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group