terazmuzyka.pl
Newsy 1457V  
mg | 11 września 2013
0

Queen zamierza opublikować nowy album

Brian May potwierdził, że pojawił się plan wydania nowej płyty zespołu Queen. Wydawnictwo składałoby się tylko z niepublikowanego dotychczas materiału. Wokalistą byłby... Freddie Mercury.

Nie tak dawno pisaliśmy o planowanej publikacji albumu z utworami wykonanymi przez Freddiego Mercury'ego i Michaela Jacksona (więcej TUTAJ). To wydawnictwo rzeczywiście niedługo powinno ujrzeć światło dzienne, ale możliwe, że w poszerzonej formie.

Zdaniem Briana Maya, bardzo prawdopodobne jest wydanie albumu Queen zawierającego tylko i wyłącznie niepublikowane dotychczas utwory. Gitarzysta zdradził, że udało się znaleźć archiwalne nagrania, które pochodzą z 1991 roku, czyli ostatniej wspólnej sesji muzyków, podczas której powstał album "Made in Heaven". Wymagają one jednak dokończenia.

Brian May mówił:

Myśleliśmy, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości, nad którymi można było jeszcze popracować, ale wiele rzeczy wyszło ostatnio na jaw, o których zwyczajnie zapomnieliśmy. Pomijając oczywiście ten materiał Freddiego i Michaela Jacksona.

Kilka tygodni temu pomyśleliśmy: może nie powinniśmy pracować nad tymi urywkami, może powinniśmy stworzyć cały album? I tak może się stać.

Pewne jest, że muzycy z zespołu Queen będą musieli jeszcze popracować nad tym archiwalnym materiałem. Zagraniczne media sugerują, że na zapowiedzianym przez Maya albumie mogą znaleźć się również niepublikowane dotychczas duety Mercury'ego z Davidem Bowie, Rodem Stewartem, czy Andym Gibbem.

Brian May dodał na koniec, że powinniśmy "dostać coś do słuchania" już za dwa miesiące.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 54V  
0

Why Don’t We i Macklemore we wspólnym utworze [WIDEO]

mg | fot. Zack Caspary | 21 marca 2019
Newsy 593V  
0

Nocny Kochanek uczci Record Store Day

rf | fot. Wacław Szacyło | 19 marca 2019
Newsy 1467V  
1

Najlepiej sprzedające się albumy 2018 [LISTA]

rf | fot. Marco Verch | 18 marca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group