terazmuzyka.pl
Newsy 1433V  
mg | 11 września 2013
0

Queen zamierza opublikować nowy album

Brian May potwierdził, że pojawił się plan wydania nowej płyty zespołu Queen. Wydawnictwo składałoby się tylko z niepublikowanego dotychczas materiału. Wokalistą byłby... Freddie Mercury.

Nie tak dawno pisaliśmy o planowanej publikacji albumu z utworami wykonanymi przez Freddiego Mercury'ego i Michaela Jacksona (więcej TUTAJ). To wydawnictwo rzeczywiście niedługo powinno ujrzeć światło dzienne, ale możliwe, że w poszerzonej formie.

Zdaniem Briana Maya, bardzo prawdopodobne jest wydanie albumu Queen zawierającego tylko i wyłącznie niepublikowane dotychczas utwory. Gitarzysta zdradził, że udało się znaleźć archiwalne nagrania, które pochodzą z 1991 roku, czyli ostatniej wspólnej sesji muzyków, podczas której powstał album "Made in Heaven". Wymagają one jednak dokończenia.

Brian May mówił:

Myśleliśmy, że wyczerpaliśmy już wszystkie możliwości, nad którymi można było jeszcze popracować, ale wiele rzeczy wyszło ostatnio na jaw, o których zwyczajnie zapomnieliśmy. Pomijając oczywiście ten materiał Freddiego i Michaela Jacksona.

Kilka tygodni temu pomyśleliśmy: może nie powinniśmy pracować nad tymi urywkami, może powinniśmy stworzyć cały album? I tak może się stać.

Pewne jest, że muzycy z zespołu Queen będą musieli jeszcze popracować nad tym archiwalnym materiałem. Zagraniczne media sugerują, że na zapowiedzianym przez Maya albumie mogą znaleźć się również niepublikowane dotychczas duety Mercury'ego z Davidem Bowie, Rodem Stewartem, czy Andym Gibbem.

Brian May dodał na koniec, że powinniśmy "dostać coś do słuchania" już za dwa miesiące.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 1072V  
0

Slash: Byłem nastawiony anty do Guns N' Roses

rf | fot. Ed Vill | 22 października 2018
Newsy 736V  
1

Ted Nugent potępia Hall Of Fame i ostro krytykuje za przyjęcie... Patti Smith

rf | fot. Lance Cpl. Danielle Prentice | 21 października 2018
Newsy 546V  
0

Brian May zapowiada niesamowitą książkę w 3D

rf | fot. Maria Sealey | 21 października 2018
Newsy 1345V  
2

T.Love zapowiada wyjątkowy album „T.Cover”

rf | fot. Marcin Żurawicz | 20 października 2018
Newsy 1073V  
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group