terazmuzyka.pl
Newsy 4074V  
mg | 3 marca 2016
0

Riverside odwołuje trasę koncertową

Zespół Riverside opublikował krótkie oświadczenie, w którym poinformował o przyczynie nagłej śmierci Piotra Grudzińskiego i, co zrozumiałe, odwołał trasę koncertową po Polsce.

Piotr Grudziński, wieloletni gitarzysta grupy Riverside, odszedł nagle 21 lutego. Ponieważ był człowiekiem młodym (miał 40 lat) wielu zastanawiało się, co właściwie się stało. Pojawiały się różne teorie, dlatego zespół postanowił wyjaśnić sytuację – Piotr Grudziński zmarł z przyczyn naturalnych, a konkretnie nagłego zatrzymania krążenia.

W krótkim oświadczeniu grupa poinformowała również o odwołaniu zaplanowanej na najbliższe miesiące trasy koncertowej. Powód tej decyzji jest oczywisty.

Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować w imieniu własnym i najbliższych za wsparcie i obecność przy nas w tych...

Posted by Riverside on 3 marca 2016

Pogrzeb Piotra Grudzińskiego odbył się 29 lutego w Warszawie. Na naszych łamach wspominał go jego przyjaciel i redaktor „Teraz Rocka” Michał Kirmuć, również Mariusz Duda – lider Riverside – napisał na swoim Facebooku obszerne wspomnienie Grudzińskiego.

 

Piotr Grudziński grał w zespole Riverside od początku jego funkcjonowania, czyli od 2001 roku. Był współautorem wszystkich wydawnictw, a ostatnim, do którego dołożył swoją cegiełkę, jest opublikowana we wrześniu ubiegłego roku płyta „Love, Fear and the Time Machine”. Gitarzysta współpracował ponadto z zespołami Groan, Blindead i Unnamed.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 72V  
0

Dave Grohl (Foo Fighters) nakręci film autobiograficzny

rf | fot. Brantley Gutierrez | 14 grudnia 2018
Newsy 1030V  
2

Speculum powraca z Kazikiem Staszewskim [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 13 grudnia 2018
Newsy 129V  
0

Kanye West będzie nagrywał z Bobem Dylanem?

rf | fot. Alberto Cabello | 13 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group