terazmuzyka.pl
Newsy 639V  
mg | 10 października 2016
0

Riverside z pierwszą oficjalną biografią

16 listopada swoją premierę będzie miała książka „Sen w wysokiej rozdzielczości” , która jest szczegółową biografią dokumentująca drogę przebytą przez zespół Riverside.

Piętnastoletnia historia Riverside to sukcesywna wspinaczka po drabinie rockowej kariery. Trudna droga muzyczna Mariusza Dudy, Piotra Grudzińskiego, Piotra Kozieradzkiego i Michała Łapaja jest jeszcze dłuższa. Wiodła od prowincjonalnych kapel i metalowego podziemia, aż po kontrakt z dużą firmą nagraniową i konsekwentnie umacniany międzynarodowy sukces. W 2003 roku Riverside był fanaberią zapalonej grupki entuzjastów rocka progresywnego, dziś jest to zasłużony szyld uwielbiany nie tylko w Polsce, ale także w kilkunastu innych krajach na całym świecie.

„Sen w wysokiej rozdzielczości” to szczegółowa biografia dokumentująca drogę przebytą przez Riverside. Krok po kroku pokazująca metody działań twórczych i organizacyjnych zespołu, szczegółowo analizująca wszystkie albumy grupy oraz relacjonująca trasy koncertowe. Autor książki, Maurycy Nowakowski (powieściopisarz i biograf), nie tylko wnikliwie na bieżąco śledził działalność zespołu, ale przede wszystkim w ostatnich latach odbył kilkadziesiąt długich, szczerych rozmów z muzykami Riverside.

Biografię oparł właśnie o wiedzę pochodzącą z tych wywiadów, dzięki czemu powstała książka obalająca wiele mitów i rzucająca nowe światło na kolejne etapy historii Riverside, wypełniona szczerymi i nigdy wcześniej niepublikowanymi wypowiedziami. „Sen w wysokiej rozdzielczości” to książka bardzo autentyczna, w której muzycy zdradzają wiele tajemnic z życia prywatnego, jak i twórczego warsztatu zespołu oraz kontrowersyjnych szczegółów wyboistej drogi muzycznego sukcesu.

W lutym tego roku zmarł gitarzysta zespołu Riverside, Piotr Grudzińki. Muzycy, chcąc upamiętnić swojego przyjaciela, zapowiedzieli publikację dwóch wydawnictw, które miały okazać się w tym roku – w lipcu światło dzienne ujrzała nowa wersja „Love, Fear and the Time Machine”, za kilka tygodni natomiast pojawi się „Eye of the Soundscape”.Ostatnio muzycy poinformowali, że podjęli decyzję co do swojej przyszłości – będą dalej grać, ale w składzie trzyosobowym.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 15V  
0

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 257V  
0

Lunatic Soul zaprezentował singel promujący nowy album [AUDIO]

rf | fot. Tomasz Pulsakowski | 24 września 2020
Newsy 384V  
2

Minister zdrowia skrytykował Vana Morrisona

rf | fot. Art Siegel | 24 września 2020
Newsy 173V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group