terazmuzyka.pl
Newsy 3182V  
mg | 24 września 2013
1

Robert Fripp zapowiada reaktywację King Crimson!

Legendarny muzyk poinformował na swoim internetowym dzienniku, że zespół King Crimson zostanie reaktywowany. Będzie składał się z siedmiu muzyków, w tym trzech perkusistów.

Aktualizacja (20:30):

W skład zespołu King Crimson wejdą następujący muzycy: Gavin Harrison, Bill Rieflin, Tony Levin, Pat Mastelotto, Mel Collins, Jakko Jakszyk i Robert Fripp

-----------------------------------------------------------------------

To może być jeden z najgłośniejszych powrotów tego roku. Legendarna formacja King Crimson może ponownie stanąć na scenie. Tak przewiduje Robert Fripp we wpisie zamieszczonym w internetowym dzienniku.

Możemy tam przeczytać:

To może być bardzo trudna przemiana, w porównaniu z tym, co było wcześniej: siedmiu muzyków, czterech Anglików, trzech Amerykanów, w tym trzech perkusistów. Siedmiogłowa bestia "Crim" została poruszona.

W jakim składzie powróci King Crimson? Większość nazwisk jest na razie tajemnicą. Potwierdzone są tylko dwa: Robert Fripp i Bill Rieflin. Ten drugi to perkusista i gitarzysta występujący między innymi w Ministry i REM, który współpracował z Frippem w 1999 roku.

Jest to informacja o tyle zaskakująca, że sam Fripp na łamach tego samego internetowego dziennika pisał w 2010 roku, że nie ma żadnych planów związanych z dalszą działalnością zespołu King Crimson. Wielu uznało wówczas, że formacja nie powróci, ponieważ sam Fripp nie ma na nią pomysłu. Jak się jednak okazuje, pomysł się pojawił...

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
rocco dodano: 02.10.2013, 08:37 #1
Jeśli przyjadą do Polski, dam każde pieniądze żeby tam być! Nie będzie Belew'a hmm.. Fripp ma swoją wizje zespołu, zawsze tak było. Ciekawe Kto będzie śpiewał? Pasowałby ktoś młody, żeby zespół nie brzmiał jak jakiś stary dinosaur. Muzycznie na pewno bedzie na najwyższym poziomie. Szczerze powiem byłem pewien, że King Crimson to zamknięty rozdział. Niekoniecznie czekam na nową płytę bo podejrzewam że nic wielkiego nie nagrają. Ostatnio jest mnóstwo powrotów. ale żaden nie zachwycił. Nawet Black Sabbath- jak się już spojrzy z dystansem to ta ich płyta średnia. Już w ogóle jej nie słucham.
Zobacz także
Newsy 1299V  
3

Złoty Maanam zmienił nazwę i wokalistkę

rf | fot. Natalia Mitera | 21 stycznia 2019
Newsy 300V  
3

Tom Morello opowiada, jak muzyką wpłynął na ludzi

rf | fot. Danny Liao | 21 stycznia 2019
Newsy 1380V  
8

Lars Ulrich zachwycony występem Miley Cyrus [WIDEO]

rf fot. Ross Halfin | 19 stycznia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group