terazmuzyka.pl
Newsy 1264V  
mg | 2 lutego 2015
0

Ryszard Nowak donosi - Kora znieważyła biskupów

Ryszard Nowak, przewodniczący Stowarzyszenia "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą", uznał, że Kora obraziła polskich biskupów. Złożył doniesienie do prokuratury.

W dniu dzisiejszym tj. 02.02.2015 r. Ryszard Nowak, w imieniu stowarzyszenia "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą" złożył do Prokuratora Okręgowego w Warszawie, Ryszarda Rogatko zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez Korę, która - jego zdaniem - publicznie znieważyła arcybiskupów i biskupów polskiego Kościoła.

O co konkretnie chodzi? Zdaniem Ryszarda Nowaka do owego znieważenia doszło w 29.01 w związku z publikacją dwutygodnika VIVA!, a rozeszło się o tę konkretną wypowiedź:

Jedynym zbawcą kościoła, i to przez duże Z, jest teraz dla mnie papież Franciszek. Porusza wszystkie tematy w sposób otwarty, ludzki, mądry i inteligentny. Jest uczciwy i skromny. Proszę sobie wyobrazić na tle tych wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści. Jak oni wyglądają! Przecież to kupa sadła, starego, zmętnianego mózgu, tej tradycji, która nie ma w sobie ani dobra, ani nie niesie miłości (…) Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy. Oj, pójdą pod topór

Czy doszło do złamania prawa? Decyzję w tej sprawie podejmie sąd. W uzasadnieniu "Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą" sugeruje, że wokalistka powinna odpowiedzieć za złamanie dwóch artykułów Kodeksu Karnego.

To kolejna sprawa, którą postanowił zająć się Ryszard Nowak. Przez wiele lat walczył z Nergalem, wokalistą Behemotha, później próbował oskarżyć Macieja Maleńczuka, ale prokuratura nie była skłonna do podjęcia śledztwa (więcej TUTAJ).

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 483V  
1

Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020 z potężnym wzmocnieniem składu [LISTA]

mg | fot. Radoslaw Kazmierczak | 11 grudnia 2019
Newsy 265V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group