terazmuzyka.pl
Koncerty 276V  
mg | 6 września 2016
0

Triptykon zagra w Polsce cztery koncerty

Szwajcarski zespół Triptykon przyjedzie do Polski w marcu przyszłego roku i zaprezentuje się w czterech miastach.

Jak poinformowała agencja Knock Out, szwajcarski kontynuator legendy Celtic Frost wystąpi 16 marca w krakowskim Kwadracie, 17 marca we wrocławskim Alibi, 18 marca w warszawskiej Progresji i 19 marca w gdańskim B90. Muzyków wspierać będą dwa zespoły: Blaze Of Perdition oraz Mord’A’Stigmata.

Celtic Frost nie ma i już nie będzie. Nawet oferta ponad 100 tys. euro za jeden występ na Wacken nie przekonała Szwajcarów, więc lepiej porzucić nadzieję. Ale na szczęście dla fanów Tom Warrior albo oficjalnie Thomas Gabriel Fischer, w 2008 roku tuż po swoim odejściu z legendy metalu w wielce niemiłych okolicznościach, stworzył zespół, w którym może kontynuować to, co przed laty rozpoczął w Hellhammer, a później kontynuował w Celtic Frost właśnie.

Triptykon szybko zdobył zaufanie i szacunek fanów kapitalnym debiutem „Eparistera Daimones” z 2010 roku, by zachwycić absolutnie wszystkich niesamowitą drugą płytą „Melana Chasmata” z 2014 roku. Obydwie opatrzone były fantastycznymi okładkami niezapomnianego surrealisty H.R. Gigera, któremu Tom przez lata asystował. Mistrzowskie połączenie doom metalu z elementami black metalu, skąpane w ciemności i nihilizmie, jakie znajdujemy w muzyce Triptykon, w Polsce ma wielu zwolenników.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 479V  
2

Happysad zapowiedział trasę koncertową na 2020 rok [DATY]

mg | fot. Paulina Grzybowska | 6 grudnia 2019
Koncerty 1040V  
6

Helloween zagra w Polsce w 2020 roku

rf | fot. Franz Schepers | 5 grudnia 2019
Koncerty 415V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group