terazmuzyka.pl
Newsy 1241V  
mg | 29 lipca 2013
1

Utwory Jacksona i Mercury'ego prawie gotowe do publikacji

Trzy utwory, które na początku lat osiemdziesiątych nagrali wspólnie Freedie Mercury i Michael Jackson, już niedługo powinny ujrzeć światło dzienne. Wymagały dokończenia.

Mijają trzy dekady od dnia, gdy dwaj wielcy muzycy - Michael Jackson i Freddie Mercury - spotkali się w kalifornijskiej willi tego pierwszego. W czasie sześciogodzinnej sesji muzycy nagrali trzy utwory: "There Must Be More to Life Than This", "State of Shock" i "Victory". Pojawiały się one co prawda w różnych formach, ale demo duetu Jackson-Mercury nigdy nie zostało oficjalnie ukończone. Aż do teraz.

Wszystko zaczęło się po śmierci Jacksona, gdy jego spadkobiercy udostępnili utwory do ukończenia. Obecnie w studiu znajdują się koledzy Mercury'ego, którzy dokańczają to, co zaczął ich przyjaciel z zespołu Queen. Brian May nagrywa między innymi nową partię gitary na jeden z utworów. Wszystko po to, żeby całość pasowała do głosu Mercury'ego. Nad procesem trzyma pieczę producent muzyczny William Orbit.

Jak zapewniają organizatorzy tego projektu, wszystko jest na najlepszej drodze, żeby demo w końcu ujrzało światło dzienne. Czemu nie stało się to już w latach osiemdziesiątych? Tłumaczył to wtedy Freddie Mercury:

To wspaniałe utwory, ale problemem był czas - obaj byliśmy bardzo zajęci. Nigdy nie widywaliśmy się w tym samym kraju na tyle długo, żeby to dokończyć. Michael nawet pytał mnie raz, czy uda mi się dokończyć jeden z utworów, ale nie mogłem, bo miałem obowiązki związane z Queen.

Później obaj muzycy porzucili projekt, który po latach ma szansę trafić do fanów obu wybitnych wokalistów.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Krasnal Adamu dodano: 29.07.2013, 20:26 #1
Podobno menadżer Queen wspominał, że w przerwie sesji nagraniowej Mercury zadzwonił do niego i powiedział: "Musisz mnie stąd zabrać. Nagrywam z lamą" Uśmiech
Zobacz także
Newsy 63V  
1

Rasta (Decapitated) debiutuje z zespołem Lucy Burns [WIDEO]

rf | fot. Maciej Pieloch | 7 sierpnia 2020
Newsy 334V  
2

Jon Anderson chce reaktywować Yes z dawnymi muzykami

rf | fot. Clausgroi | 6 sierpnia 2020
Newsy 370V  
8

Queen + Adam Lambert wydadzą nowy singel na winylu i CD

rf | fot. @DianaKat1 | 6 sierpnia 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group