terazmuzyka.pl
Newsy 605V  
ud | 28 stycznia 2016
0

Żywiołak teledyskiem zapowiada nową EP-kę i trasę

Od ostatniej płyty Żywiołaka mija 5 lat. Zobaczcie teledysk „Idziemy z kanią” z nadchodzącego minialbumu – wstępu do długo wyczekiwanego kolejnego długogrającego krążka.

Żywiołak szykuje nową EP-kę „Muzyka Psychoaktywnego Stolema”. Trafi ona do sklepów już 12 marca 2016 roku, a zapowiada ją utwór „Idziemy z kanią”. Jak możemy przeczytać w jego opisie:

Opowiada o dawnym kaszubskim obrzędzie ścinania kani, który w niektórych regionach praktykowany jest do dzisiaj. Odbywa się on w dniach przesilenia letniego i aktualnie przybiera nieco steatralizowaną formę. Towarzyszy mu teledysk ­– prawdziwa gratka dla największych fanów Żywiołaka, którzy dostają szansę sprawdzenia, jak wygląda życie ich ulubionej grupy „od kulis” – klip składa się z ujęć nakręconych przez członków zespołu w trasie.

Klip jest zapowiedzią nowego wydawnictwa grupy, a jednocześnie wiosennej trasy koncertowej Żywiołaka, której szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Żywiołak powraca i obiecuje, że to wszystko to jedynie wstęp do albumu długogrającego, nawiązującego do starych dobrych czasów, czyli płyt „Muzyka psychodelicznej Świtezianki” oraz „Nowa Ex-Tradycja”. Nad jego powstaniem trwają obecnie bardzo intensywne prace.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 77V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 588V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group