terazmuzyka.pl
Newsy 685V  
redakcja | 30 września 2011
1

"Zadyszka" happysad po dziesięciu latach

Już za tydzień, 07.10.2011, fani happysad dostaną niespodziankę od zespołu. Będzie nią album "Zadyszka", który został przygotowany z okazji jubileuszu 10-lecia grupy.

Z okazji urodzin muzycy przygotowali specjalne wydawnictwo (CD + DVD)  podsumowujące ich dorobek. W pierwszym przypadku mamy do czynienia z płytą "tribute to", gdzie inne zespoły - zaprzyjaźnione z happysad - grają  utwory zespołu w nowych, czasem mocno zaskakujących aranżacjach (od poezji śpiewanej, poprzez folk i reggae, na disco i metalu kończąc). Wszystkie utwory nabrały nowego charakteru, świeżości, a nową odsłonę swoich "Manewrów Szczęścia" zaprezentowali również sami jubilaci.

Krążek DVD zawiera tegoroczny urodzinowy koncert, który happysad zagrał 16 lipca podczas Festiwalu w Jarocinie. Gośćmi tego wydarzenia byli: Karol Strzemieczny (Paula i Karol, Stan Miłości i Zaufania), który wspierał zespół wokalnie i instrumentalnie, Czesław Mozil ze swoją wersją "Zanim Pójdę", Grabaż (Strachy na Lachy) śpiewający "Poznańskiego" - nowy utwór happysad oraz Gutek (Indios Bravos) w zamykającym koncert "My się nie chcemy bić". Po raz pierwszy w historii zespołowi towarzyszyła rozbudowana sekcja dęta.  

Dodatkiem na płycie DVD jest krótki, niespełna 5 minutowy reportaż z pobytu zespołu w Jarocinie, z prób przed urodzinowym koncertem czy z piłkarskiego turnieju "Jarocin gra dla Stopy".

Wydawnictwo otrzymało należną oprawę graficzną. W książeczce dołączonej do płyty znajdują się wypowiedzi muzyków coverujących utwory happysad, wywiad z samym zespołem podsumowującym m.in. występ w Jarocinie oraz krótka rozmowa z menadżerem kapeli.

Program płyty CD:

1. mjut - Łydka
2. Muzyka Końca Lata - Jeszcze Jeszcze
3. Czesław Śpiewa - Miłość
4. Stan Miłości i Zaufania - Hymn 78
5. Indios Bravos - Kostuchna
6. Maki i Chłopaki - Partyzant K.
7. Enej - Mów Mi Dobrze
8. Nathalie and the Loners - Taką Wodą Być
9. Drivealone - Długa Droga w Dół
10. Muchy - Nie Ma Nieba
11. Hurt - Jadociebie
12. Naiv - Jeśli Nie Rozjadą Nas Czołgi
13. Frontside - Nie Ma Nieba
14. Janusz Zdunek. 3 - Taka Historia
15. Agim Dżeljilji - Made in China
16. Happysad - Manewry Szczęścia

Album happysad "Zadyszka" ukaże się na rynku 07.10.2011 dzięki firmie Mystic Production.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
milkchocolate9 dodano: 02.10.2011, 12:23 #1
Zapowiada się nieźle, zwłaszcza CD Mrugnięcie
Zobacz także
Newsy 659V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group