terazmuzyka.pl
Newsy 1628V  
mg | mat. pr. | 28 października 2014
0

"Zakażone piosenki", czyli propaganda wg Kazika

Miłośnicy kabaretowego wcielenia Kazika Staszewskiego już zacierają ręce. Początkiem listopada na półki sklepowe trafi płyta "Zakażone piosenki" nagrana w ramach projektu muzycznego Zuch Kazik.

7 listopada 2014 roku nakładem S.P. Records ukaże się najnowsza płyta zespołu Zuch Kazik zatytułowana "Zakażone piosenki". Album zawiera interpretacje najpopularniejszych w Polsce propagandowych utworów z lat 40., 50., a nawet 60.

Zespół Zuch Kazik tworzą: Kazik Staszewski, Mirek Jędras - wokalista i klawiszowiec zespołu Zacier, Andrzej "Izi"Izdebski - producent i gitarzysta zespołu Kazik, Piotr Łojek - muzyk zespołu Elektryczne Gitary i Michał Jędras - perkusista zespołu Zacier.

Formacja powstała na potrzeby Festiwalu Twórczości Żenującej Zacieralia, który od 7 lat gromadzi pod swoimi skrzydłami rzeszę wokalno-instrumentalnych grup awangardowych.

O płycie "Zakażone piosenki" opowiada Mirek Jędras, dyrektor artystyczny festiwalu Zacieralia i współzałożyciel Zucha Kazika:

Repertuar zespołu Zuch Kazik stanowią piosenki mniej lub bardziej zaangażowane politycznie, które wychwalając ideologię socjalistyczną, demaskują najlepiej prawdziwe oblicze tego parszywego ustroju oraz totalitaryzmu i fanatyzmu w ogóle. Jest w nich dużo niezamierzonych wspomnień z naszego dzieciństwa, jest atmosfera lat, w których przyszło nam dorastać, są echa terroru, zbrodni boleśnie nigdy nie rozliczonych. Są tu jednocześnie ładne melodie, niektóre bardzo stare, których śpiewanie sprawia nam przyjemność muzycznie, również przewrotną, gdyż pozwala po latach wyśmiać ten przebrzmiały system w sposób w jaki nie dało się tego uczynić onegdaj. To rodzaj zemsty po latach. Każdy kto ma chociaż odrobinę oleju w głowie pojmie w mig, że nie jest to w żadnym wypadku gloryfikacja komunizmu, ani za nim tęsknota, ale próba jego zdyskredytowania i wyszydzenia. Ale przede wszystkim jest to zabawa. Po zakończeniu tej płyty śmiało możemy powiedzieć, że nie ma już na świecie takich piosenek, których Kazik jeszcze nie śpiewał i nie nagrał.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 75V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
Newsy 587V  
9

Adam Lambert mówi, czy nagra z Queen płytę

rf | fot. DianaKat1 | 22 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group