terazmuzyka.pl
Newsy 3725V  
mg | 7 marca 2018
10

AC/DC. Legendarny album powróci na nietypowym nośniku

Zespół AC/DC postanowił przygotować coś wyjątkowego na tegoroczny Record Store Day, który odbędzie się już 21 kwietnia.

Od lat zespoły przygotowują coś wyjątkowego w związku ze świętem niezależnych sklepów płytowych – coraz popularniejszym Record Store Day. W tym roku legendarne AC/DC postanowiło wznowić swój kultowy, opublikowany w 1980 roku album „Back in Black”. Nie postawili jednak na przeżywające swój renesans płyty winylowe, tylko na nośnik nieco zapomniany – kasetę magnetofonową. Album w tej formie dostępny będzie w limitowanej liczbie 2500 egzemplarzy.

Znamy szczegóły pierwszego polskiego serialu Netflixa

Choć powszechnie wiadomo, że kaseta magnetofonowa jest nośnikiem słabej jakości, podatnym na szybkie niszczenie, jest jednocześnie dla wielu kultowa. Chodzi przede wszystkim o fakt, że wiele osób swoją przygodę ze słuchaniem muzyki i zbieraniem albumów rozpoczynało właśnie od kaset. Na pewno nie będą one na powrót tak pożądane, jak to stało się z płytami winylowymi, ale raz na jakiś czas zespoły i wydawcy przypominają, że taki nośnik był kiedyś najpopularniejszym na świecie.

Album „Back in Black” uważany jest za jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy w dorobku zespołu AC/DC. Jest pierwszym wydawnictwem, na którym usłyszeć mogliśmy wokalistę Briana Johnsona, który zastąpił na stanowisku zmarłego Bona Scotta. Wielu fanów nie było przekonanych, czy ta zmiana się uda, ale takie utwory jak „Hells Bells”, „You Shook Me All Night Long” czy w końcu tytułowy „Back in Black” dowiodły, że znaleziono odpowiedniego wokalistę. Johnson z zespołem związany był do 2016 roku, kiedy musiał opuścić jego szeregi z powodu problemów ze słuchem – zastąpił go Axl Rose.

Led Zeppelin z niespodzianką na Record Store Day

21 kwietnia 2018 roku z okazji wspomnianego Record Store Day ukazać się ma 7-calowy, żółty singel Led Zeppelin z wcześniej niepublikowanymi miksami utworów „Rock And Roll” i „Friends”.

Miks „Rock And Roll” pochodzi z „Sunset Sound Mixes”, z których znane są wersje utworów „When The Leeve Breaks” i „Stairway To Heaven”, jakie trafiły na specjalną edycję płyty „IV” wydaną w 2014 roku. Z kolei „Olympic Sound Mix” utworu „Friends” nie zawiera orkiestracji, dzięki czemu będzie można usłyszeć ten utwór dokładnie tak, jak został nagrany na potrzeby płyty „Led Zeppelin III”.

Ten singel to jedna z niespodzianek, jakie Led Zeppelin szykuje dla fanów z okazji swojego 50-lecia. Robert Plant w rozmowie z „The Current” potwierdził niedawno, że zamierza się spotkać z Jimmym Page’em i Johnem Paulem Jonesem, by omówić plany świętowania 50. urodzin Led Zeppelin:

Będziemy celebrować, kiedyś i gdzieś, nie mam co do tego wątpliwości. Korki wystrzelą.

Jeszcze nie wiadomo, jak świętowanie to miałoby wyglądać. Nie ma jednak mowy o koncercie Led Zeppelin, co niedawno potwierdził Plant w jednym z wywiadów.

Komentarze (10)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
nasz polski grajdołek [153.19.***.***] dodano: 07.03.2018, 10:23 #1
Niejeden z nas - fanów muzyki rockowej urodzonych w latach 80-tych zaczynał swoją przygodę z muzyką od słuchania kaset magnetofonowych. Szkoda, że te sympatyczne nośniki zostały całkowicie wyparte przez płyty CD. Ludzie powinni mieć prawo wyboru: płyta CD, winyl albo kaseta. W końcu żyjemy w XXI wieku!
Pokaż odpowiedzi (2)
Hoobyy [94.254.***.***] dodano: 07.03.2018, 18:41 #4
Tak masz racje powinni miec wybor pytanie kto to kupi ...bo kto jeszcze ma kasetowe decki w zestawach grajacych.....dla mnie tylko winyl mialby jakikolwiek sens uswiecenia po latach tej plyty .... pieknie wydany i kosztujacy np 500 dzika i to by sie sprzedalo ....ja bym kupil ... a kaseta to chuba uklon dla ubogich dziadkow lesnych
Pokaż odpowiedzi (2)
Vinylman [94.254.***.***] dodano: 08.03.2018, 11:23 #7
Do nasz polski grajdołek
A może tylko nie było Ci dane posłuchać dobrze wydanej płyty na przyzwoitym gramofonie? I nie mam tu na myśli "Adasia" z wkładką pseudo hifi mf 105.
Szanuję wybory kolegów melomanów a co do nośnika to zapewne wydanie na mc bedzie zdecydowanie lepsze niźli album w formacie MP3 sluchanym z plastikowego pudełka na chińskich hiendowych słuchawkach za 55 zł z marketu.
Pokaż odpowiedzi (1)
wolf [188.127.***.***] dodano: 08.03.2018, 19:35 #9
Co do kaset to jest za. Już nawet zamówiłem kultową EP-kę Metaliki na kasecie https://www.emp-s(...)170.html
Pokaż odpowiedzi (1)
Komentarze (10 opinii) Skomentuj
Zobacz także
Newsy 969V  
11

Radiowa Trójka ma nowego dyrektora

mg | fot. rofilp | 25 maja 2020
Newsy 1218V  
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group