terazmuzyka.pl
Newsy 2338V  
mg | 17 lipca 2019
2

AC/DC publikuje nagranie z 1979 roku w związku z 40-leciem „Highway to Hell” [WIDEO]

W tym roku mija 40 lat od wydania jednej z najważniejszych płyt w dorobku zespołu AC/DC – mowa oczywiście o „Highway to Hell”. Zespół szykuje w związku z tym coś wyjątkowego!

Album „Highway to Hell” ukazał się pod koniec lipca 1979 roku i okazał się gigantycznym sukcesem zespołu AC/DC. Na szóstym studyjnym albumie grupy znalazły się takie kompozycje jak „Touch Too Much”, „Girls Got Rhythm” czy oczywiście otoczona największym kultem „Highway to Hell”. Album był jednocześnie ostatnim, na którym zaśpiewał Bon Scott, który zmarł nieoczekiwanie w lutym 1980 roku.

Jak nietrudno się zorientować, w tym roku mija 40 lat od wydania „Highway to Hell” i już niemalże pewnym jest, że AC/DC szykuje z tej okazji coś wyjątkowego. Niedawno grupa zmieniła zdjęcie profilowe w serwisie Facebook – nowe nawiązywało właśnie do rocznicy wydania kultowego albumu. Teraz na kanale zespołu na portalu YouTube pojawiło się nowe nagranie.

Mowa o wykonaniu „Highway to Hell”, które grupa przygotowała dla australijskiej telewizji w 1979 roku. Obraz został poprawiony i jest dostępny w jakości HD, popracowano również nad dźwiękiem:

AC/DC wróci na trasę jeszcze w tym roku?

Plotki o powrocie na scenę AC/DC krążą od dawna, ale zawsze powracało pytanie, kto będzie śpiewał. Ostatnio AC/DC koncertowało z Axlem Rose’em w roli wokalisty, gdyż Brian Johnson musiał zrezygnować z występów ze względu na problemy ze słuchem. Przebywanie w miejscu o dużym natężeniu dźwięku groziło całkowitą utratą słuchu u wokalisty.

Teraz jednak radiostacja „V-100”, powołując się na wiarygodne źródło blisko związane z zespołem potwierdziła, że AC/DC powróci na scenę z Johnsonem:

Nasze źródło mówi nam, że grupa ogłosi daty trasy koncertowej na lata 2019-2020. Jednocześnie możemy odpowiedzieć na wasze pytania odnośnie Briana Johnsona: Tak powrócił do zespołu. Od miesięcy krążyły plotki, że pracuje z zespołem i teraz powiedziano nam, że te plotki są prawdziwe. Brian korzysta ze specjalnych wkładek dousznych dla wykonawców, dzięki którym może dalej występować bez dalszej utraty słuchu.

Naszym źródłem jest ktoś bliski z obozem AC/DC i wierzymy, że jest wiarygodnym źródłem.

Plotki o nagraniach nowej płyty AC/DC krążą od wielu miesięcy. Grupa ponoć pracuje nad albumem w Vancouver, a mają się znaleźć na nim utwory, skomponowane jeszcze z udziałem zmarłego w 2017 roku Malcolma Younga.

Mówi się również, że podczas najbliższej trasy AC/DC może wykonywać „Highway to Hell” w całości. Jak będzie? Powinniśmy przekonać się już niedługo!

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Gróbaz [83.20.***.***] dodano: 19.07.2019, 16:29 #1
Zapraszamy do Polski!
Ślązoksh [37.201.***.***] dodano: 21.07.2019, 08:12 #2
Chętnie bym zobaczył znowu na śląskim
Zobacz także
Newsy 3669V  
12

Robert Trujillo (Metallica) ocenia styl gry Cliffa Burtona i Jasona Newsteda

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 4 lipca 2020
Newsy 434V  
2

Robert Trujillo zapowiada nowe wydawnictwo Infectious Grooves

rf | fot. Carlos Rodríguez/Andes | 2 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group