terazmuzyka.pl
Newsy 1253V  
szy | 18 lutego 2018
0

Adam Jones zdradza kiedy rozpoczną się nagrania albumu Toola

Wydaje się, że telenowela z nowym albumem zespołu Tool dobiega powoli końca. Słowa Adama Jonesa dają nadzieję, że już za parę miesięcy ukaże się długo oczekiwany studyjny krążek amerykańskiej grupy.

Gitarzysta Adam Jones na swoim oficjalnym koncie na Instagramie opublikował zdjęcie zrobione w studiu z krótką, acz istotną, informacją dotyczącą nadchodzącego albumu Toola.

Myles Kennedy udostępnia kolejny premierowy utwór

Zdjęcie wcześniej wrzucił Sebastian Bach (szczegóły w dalszej części newsa), „podał je dalej” Jones, który opatrzył je stosownym dodatkiem, z którego jasno wynika, że już w marcu zespół wejdzie do studia, aby zarejestrować całość. 

Wczoraj na swoim koncie na Twitterze wokalista Maynard James Keenan napisał z kolei:

Kilka miesięcy temu, po 11 latach błagań, zacząłem dostawać od chłopaków pliki muzyczne z dopiskiem FINALNY. W teorii oznacza to, że forma utworów nie zmieni się już, kiedy będę pisał teksty i melodie. W teorii. Wciąż czekam na dopisek FINALNY przy jednym [utworze]. Teksty i melodie są gotowe w 100% wszystkich utworów z wyjątkiem jednego. Pewnego dnia je nagramy. Wciąż daleko do mety, ale przynajmniej jesteśmy coraz bliżej. 

Nową muzykę Toola miało okazję usłyszeć już kilku innych artystów, w tym Tom Morello, gitarzysta Prophets Of RageAdam Nergal Darski czy Sebastian Bach, w przeszłości wokalista grupy Skid Row, który na swoim Instagramie napisał:

Wiecie jakim jestem szczęściarzem? Spędziłem wczoraj dzień z 3/4 Toola w ich sali prób. To było prywatne show dla mnie. Brakowało tylko wokali.

To nie jest zwykła i prosta rock'n'rollowa muzyka. To progresywny metal, bardzo klimatyczny, który powoduje, że wpadasz w grooviasty trans, a ciężkie riffy atakują twoją głowę - czujesz, że to po prostu Tool.

Niektóre melodie „okładały pięściami” - wydawało mi się, że moje najgłębsze tkanki otrzymały masaż. [...] Żaden utwór nie był krótszy niż 7 minut, niektóre z nich trwały nawet 20! To był mój pomysł na spędzenie idealnego dnia! [...]

W tym roku minie 12 lat od premiery ostatniego albumu Toola, jakim jest „10,000 Days”.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 892V  
0

Brent Young (eks Trivium) nie żyje

rf | 27 września 2020
Newsy 599V  
1

Mark Stone (eks Van Halen) nie żyje

rf | 27 września 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group