terazmuzyka.pl
Newsy 2156V  
rf | fot. Happybeatle2 | 17 lipca 2018
28

Alex James (Blur): Nikt nie chce nowej płyty Led Zeppelin, bo są za starzy

Alex James, basista zespołu Blur, ostro wypowiedział się o takich zespołach jak Led Zeppelin i The Rolling Stones. Artysta twierdzi, że są oni za starzy, żeby grać muzykę.

Alex James, który w tym roku skończy 50 lat, uważa, że zespoły nie powinny w pewnym wieku nagrywać płyt i koncertować. Na jego celowniku znalazły się zwłaszcza grupy Led Zeppelin i The Rolling Stones.

The Rolling Stones wstrząsnęli Polską [RELACJA]

W wywiadzie dla brytyjskiej gazety „Mirror” Alex James powiedział:

Krążą plotki o reaktywacji Led Zeppelin, ale nikt nie chce ich nowej, pieprzonej płyty, co nie? Ludzie chcą słuchać „Stairway To Heaven”. Ile lat mieli, kiedy napisali ten numer? Dwadzieścia? A ile mają teraz lat? Są, kurwa, po siedemdziesiątce.

Alex James ostrze swojej krytyki skierował także przeciwko The Rolling Stones, twierdząc, że woli sprzedawać ser (basista Blur od wielu lat zajmuje się także produkcją serów na swojej farmie w Cotswolds) niż w tym wieku występować na scenie:

Przynajmniej ludzie chcieliby spróbować mojego sera i przy okazji posłuchać „Parklife”. Cieszę się, że mam coś innego do roboty. W innym wypadku, kiedy bym się zestarzał, stałbym się groteskową karykaturą samego siebie, jak Mick Jagger. Słucham ich płyt, ale nie poszedłbym na koncert The Rolling Stones. Nie można być Jumping Jackiem, kiedy ma się jebane siedemdziesiąt osiem lat.

Mick Jagger, który 26 lipca skończy 75 lat właśnie zakończył kolejną wielką trasę z The Rolling Stones. Podczas zamykającego ją koncertu w Warszawie, powiedział ze sceny:

Jestem za stary, aby być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać.

Zespół Blur zasłynął w latach 90. jako jeden z głównych przedstawicieli nurtu brit pop. Grupa ma na swoim koncie takie udane albumy jak „Parklife” (1994), „The Great Escape” (1995) i „Blur” (1997). Na początku XXI wieku zespół na pewien czas zawiesił działalność, ale powrócił w 2015 roku albumem „The Magic Whip”.

Komentarze (28)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
papka [83.26.***.***] dodano: 17.07.2018, 16:30 #1
ma rację,polać mu herbatą,i dać sera trochę!!!
ratmsoad dodano: 17.07.2018, 17:42 #2
Odezwał się mlodzieniaszkowy 50latek. Zobaczymy chłopie za dwadzieścia lat, czy że sprzedaży sera da się wyżyć.
P. [37.131.***.***] dodano: 17.07.2018, 19:01 #3
Taka prawda. Rockowi muzycy wyczerpują cały swój potencjał w ciągu pierwszej dekady profesjonalnej działalności (jako wyjątek przychodzi mi na myśli tylko King Crimson). Potem pozostaje im już tylko odcinanie kuponów i nagrywanie coraz gorszych wersji tych samych albumów. Choć taki Robert Plant na solowych wydawnictwach trzyma przyzwoity poziom, podobnie np. Stonesi (bardzo fajny album z coverami), ale to nieliczne wyjątki. I wciąż jest to tylko blade odbicie tego, co robili w najlepszych latach.
Pokaż odpowiedzi (11)
parówkowy potwór [153.19.***.***] dodano: 18.07.2018, 07:51 #15
Niech legendy rocka sobie grają po 70-ce. Jeśli ludzie chcą chodzić na ich koncerty, to coś w tym złego? Dla młodszych pokoleń pójście na koncert klasyków rocka może być jedyną szansą posłuchania legendarnych utworów na żywo i zarazem niezapomnianym przeżyciem.
k626 [87.207.***.***] dodano: 18.07.2018, 10:00 #16
On chce więcej miejsca dla siebie. Gra na tyle słabo, że obawia się konkurencji. Mnie mało obchodzi jego zdanie. Nadal słuchamy Vivaldiego, Bacha, Mozarta czy Szopena, mimo, że oni sami nie są w stanie zagrać na żywo. Taki tekst wrzucić może, tylko osoba czując zagrożenie konkurencją i mało kumata.
Pokaż odpowiedzi (4)
Krki [188.146.***.***] dodano: 18.07.2018, 10:04 #21
A kto to jest bllluur kto o nim bedzie pamietal za 40 lat
Kasia_84 [94.254.***.***] dodano: 18.07.2018, 13:54 #22
Co za kretyn. A kim on jest żeby oceniać czy ktoś ma grać czy nie. Trzymaj się serów plesniowych Panie James chyba na nich dobrze się znasz bo na muzyce to chyba trochę kiepsko. Do pięt nie dorastasz takiemu johnowi Paulowi Jones'owi czy innym muzyki z lat 70-tych. Tak czy inaczej skończ te katyńskie wypowiedzi i zaoszczędź sobie wstydu
Zeppfan [5.172.***.***] dodano: 18.07.2018, 15:20 #23
Obawiam się, że już trochę dla nich za późno, choć z pewnością kupię nowy album jeśli się ukaże i wybiorę na koncert. Powinni się byli zejść i pojechać w trasę po 2007 roku, a najlepiej gdyby to zrobili w latach 90-tych. Niestety Plant to zrozumiały fiut i nie chciał grać z Jones'em choć z Page'm grał na koncertach w zasadzie tylko zeppelinów a jedyna płyta z autorskim materiałem jaką nagrali jest taka sobie. Dla tych co chcieliby posłuchać Zeppelinów na żywo polecam zespół Zeppelinians. Na prawdę dają radę. Byłem na kilku koncertach i z pewnością jeszcze się wybiorę.
https://youtu.be/Vyxuvxhixyc
Wojti [46.134.***.***] dodano: 18.07.2018, 15:33 #24
Słusznie prawi! Z tym, że Robert P nadal jest w świetnej formie.
Pumpciuś [80.55.***.***] dodano: 18.07.2018, 15:34 #25
Ma racyję. Mi też się nie podobają te wszystkie powroty po latach typu Black Sabbath -13 itd. To już kiedyś było i to co było uwielbiam ale lata 70-te to 70-te i ten czas już nie wróci. Wolę posłuchać np. Paranoid 100 razy niż kupować 13. No jeszcze ujdzie jeżeli zespół grał ciągle bez przerw jak AC/DC to co innego, jest ciągłość ale gdyby Led Zeppelin nagle miał po kilkudziesięciu latach nagrać następną płytę ...
pawka [31.0.***.***] dodano: 18.07.2018, 15:38 #26
Stara to jest dupa,bo nie ma zębów.
jimmy [94.254.***.***] dodano: 18.07.2018, 22:47 #27
jakas łachudra ma smiałosc komentować najwiekszy band świata...kim jest jakis tam Blur....
Dio [188.146.***.***] dodano: 19.07.2018, 09:26 #28
Może powinien zająć się tylko produkcją sera. Więcej ludzi kupiłoby nową płytę Zeppelinów niż wszystkie jego płyty. Wystarczy tylko zorientować się ile ludzi chciało zobaczyć ich koncert w 2007 r. Losowano kto może kupić bilet. Na Rolling Stones w Warszawie byłem i świetnie się bawiłem. Facet po prostu troluje żeby się o nim zrobiło głośno.