terazmuzyka.pl
Newsy 389V  
mg | 14 listopada 2018
2

Alex Lifeson (Rush) w nowym muzycznym projekcie

Alex Lifeson najwyraźniej pogodził się już z zakończeniem kariery przez Rush i znalazł sobie nowe muzyczne wyzwanie – ponownie połączył siły z Marco Minnemannem.

Choć nie znamy jeszcze żadnych szczegółów, pewnym jest, że Alex Lifeson z Rush ponownie współpracował będzie z perkusistą Marco Minnemannem, znanym z The Sea Within czy z występów ze Stevenem Wilsonem. Obaj panowie dobrze się znają, ponieważ muzyk Rush pojawił się gościnnie na solowym wydawnictwie Minnemanna zatytułowanym „Borrego”, które pojawiło się w 2017 roku.

Poniżej potwierdzenie tej współpracy:

To koniec Rush?

Fani legendy rocka progresywnego – Rush – nie mogą pogodzić się z decyzją muzyków o zakończeniu kariery. Szczególnie, że ci chętnie angażują się w inne projektu muzyczne, co oznacza, że wciąż mają energię i chęci do grania. Z drugiej jednak strony z problemami natury zdrowotnej wciąż boryka się Neil Peart.

Mimo tych okoliczności, Geddy Lee zapytany został przez magazyn „Rolling Stone”, czy powrót Rush na scenę jest w ogóle realny:

Nie mogę powiedzieć nic więcej, niż to, że nie ma żadnych planów związanych z trasą Rush. Jesteśmy ze sobą blisko, ciągle rozmawiamy, ale nie o pracy. Jesteśmy przyjaciółmi i rozmawiamy o życiu. Niestety, niczego więcej nie jestem w stanie powiedzieć. Nie ma możliwości, żeby Rush w składzie z Alexem, Geddym i Neilem wyruszyło w trasę. A czy zobaczycie na scenie jednego, dwóch, albo nawet trzech z nas? To możliwe.

Wokalista przyznał, że opublikowanie solowego wydawnictwa jest w jego wypadku bardzo realną opcją:

Myślałem o tym i zapewne, gdy już na obecnym projekcie osiądzie kurz, zacznę się nudzić i w końcu zajrzę do studia, żeby nadać sens mojemu życiu. Jeśli tam wydarzy się coś pozytywnego, na pewno zdecyduję się na kolejny krok. Czy to się uda? Mogę tylko zgadywać.

Przyznał, że nie ma żadnego gotowego materiału, ale nie brakuje mu pomysłów, które mógłby wykorzystać w studiu nagraniowym.

Komentarze (2)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Neg [178.235.***.***] dodano: 15.11.2018, 16:15 #1
Miałem nadzieję, że chodzi o Bubbles & The Shit Rockers
zbyszekbieniak [188.146.***.***] dodano: 24.11.2018, 22:58 #2
Rush ma mnóstwo fanów w Polsce, jestem jednym z nich. Nigdy nie byli w naszym kraju, choć jestem pewien że wszystkie bilety byłyby wyprzedane na pniu w takiej Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu czy Gdańsku. Nie mogą namtego zrobić !
Zobacz także
Newsy 588V  
0

Speculum powraca z Kazikiem Staszewskim [WIDEO]

rf | fot. Facebook | 13 grudnia 2018
Newsy 99V  
0

Kanye West będzie nagrywał z Bobem Dylanem?

rf | fot. Alberto Cabello | 13 grudnia 2018
Newsy 620V  
0

Polski zespół wykona hymn USA podczas meczu NBA

rf | fot. Keith Allison | 10 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group