terazmuzyka.pl
Newsy 443V  
rf | 21 lutego 2019
0

Alice Cooper nakręci film oparty na własnym życiu?

Filmowa biografia Alice Coopera mogłaby okazać się przebojem. Życiorys artysty pełen jest niespodziewanych zwrotów akcji.

Po sukcesie „Bohemian Rhapsody” trwają prace nad kolejnymi filmowymi biografiami muzyków rockowych. W marcu ukaże się „BrudMotley Crue, a na maj zapowiadana jest premiera „Rocketman”, filmowej biografii Eltona Johna. Czy do tego grona dołączy też Alice Cooper?

Zobacz kadry z filmowej biografii Eltona Johna

Sam Alice Cooper przyznaje, że jego filmowa biografia to świetny pomysł. W wywiadzie dla „NME” mówi:

To naturalne. Historia Alice Coopera jest pełna świetnych anegdot. Naszego zespołu nikt nie lubił. Nikt nam nie dawał szansy, a nie tylko udało nam się wybić, ale wciąż gram, 50 lat później i myślę, że moje koncerty są coraz lepsze. Sama historia zespołu, na którego nikt nie liczył, a który odniósł komercyjny sukces jest wspaniała.

Ale są też inne historie. Jestem żonaty od 43 lat, takie rzeczy nie zdarzają się często w rock and rollu. Pokonałem uzależnienie od alkoholu, od narkotyków.

Zapytany, kto mógłby wcielić się w jego w filmie, Alice Cooper odparł:

Powiedziałem Johnny’emu Deppowi, że świetnie pasowałby, gdyby tylko był trochę przystojniejszy.

Alice Cooper i Johnny Depp grają razem w zespole Hollywood Vampires. Ostatni solowy album Cooper wydał w 2017 roku pod tytułem „Paranormal”. Czy planuje emeryturę?

W rozmowie z radiem „Q103” z zeszłego roku powiedział:

Jeśli zagram kiedyś trasę i nikt na nią nie przyjdzie, wtedy przejdę na emeryturę. Ale jeszcze się tak nie zdarzyło. Właściwie teraz radzimy sobie lepiej niż kiedykolwiek. Na koncerty przychodzi coraz więcej osób, a ja czuję się dobrze jak nigdy. Nie widzę więc powodu, żeby przechodzić na emeryturę.

Wielu moich rówieśników wycofuje się, ale wielu też pali i pije. Pewnie są zmęczeni. Ja nie czuję się zmęczony. Ludzie mi mówią: „Mógłbyś codziennie grać w golfa”. Ale ja i tak codziennie gram w golfa.

W lutym Alice Cooper skończył 71 lat.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 298V  
0

Trupa Trupa opublikowała teledysk promujący nowy album

rf | fot. Michał Szlaga | 23 maja 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group