terazmuzyka.pl
Newsy 1084V  
rf | 12 kwietnia 2018
1

Alice In Chains. Nowa płyta latem

Zespół Alice In Chains zakończył nagrania nowej płyty, której premiera spodziewana jest latem.

Gitarzysta Alice In Chains, Jerry Cantrell, zapowiada, że nowy album jego zespołu ukaże się, kiedy grupa będzie w trakcie trwającej od końca kwietnia do połowy września trasy koncertowej.

Black Sabbath zapowiada specjalny box

Grupa do tej pory nie ujawniła dużo informacji na temat nowego wydawnictwa. W wywiadzie dla „Guitar World” Cantrell mówi:

Nie trzymamy niczego w sekrecie, ale nie chcemy nic mówić, dopóki nie będziemy mieli czegoś do powiedzenia. A nową płytą zdecydowanie chcemy coś przekazać. To cholernie mocna płyta.

Jeszcze takiej nie nagraliśmy, mogę was zapewnić. Ale zawiera też wszystkie elementy, jakich możecie się po nas spodziewać. Jesteśmy dumni z napisanego przez nas materiału. Są tam rzeczy ciężkie, paskudne, piękne i dziwaczne, narkotyczne.

Producentem nowej płyty Alice In Chains jest Nick Raskulinecz, a miksami zajmuje się Joe Barresi. Cantrell zapewnia, że album czekają już naprawdę ostatnie szlify:

Pedantyczna część mnie mówi mi: „Jeszcze nie skończyliśmy”. Ale jesteśmy już prawie na mecie.

Basista Alice in Chains, Mike Inez,  w trakcie ubiegłorocznego wywiadu odpowiedział m.in. na pytanie dlaczego grupa postanowiła nagrać kolejną płytę w Seattle:

Wracamy do Seattle nagrywać. Dwie poprzednie płyty nagraliśmy w Los Angeles i były fajne. Czuję jednak, że w roku 2017 Alice In Chains powinno powrócić do Seattle – pić tę wodę, oddychać tym powietrzem. Z tym miastem związanych jest tyle historii. Każdy zaułek przywołuje jakieś wspomnienia. Działy się tam szalone ale i piękne rzeczy. Seattle to wyjątkowe miejsce, zwłaszcza o tej porze roku.

Wcześniej z kolei, gitarzysta Jerry Cantrell powiedział, że nowy album będzie powstawał w studiu, w którym nagrana została trzecia płyta Alice In Chains i że słuchacze mogą spodziewać się muzyki rodem z Seattle. Zespół zapowiadał też powrót do metod nagrywania z czasów EP „Jar Of Flies”, kiedy to nagranie całego materiału zajęło mu 10 dni łącznie z miksami.

Dyskografię Alice In Chains zamyka wydany w 2013 roku album „The Devil Put Dinosaurs Here”.

Komentarze (1)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
jeremy96 dodano: 13.04.2018, 11:39 #1
Świetna wiadomość. Zawsze mają coś ciekawego do powiedzenia po przez swoja twórczość. Czekam z niecierpliwością.
Zobacz także
Newsy 2120V  
13

AC/DC zaskoczy nowym albumem

rf | 27 lutego 2020
Newsy 2274V  
14

Tony Iommi opowiada, jaki kawał Black Sabbath zrobił Kiss

rf | fot. Adam Bielawski | 27 lutego 2020
Newsy 308V  
Newsy 1303V  
7

Paul Di'Anno zdradza, czego żałuje, a z czego jest dumny z czasów Iron Maiden

rf | fot. Silvio Tanaka - Expansão Cultura | 26 lutego 2020
Newsy 666V  
3

Megadeth wchodzi do studia

rf | 24 lutego 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group