terazmuzyka.pl
Newsy 1536V  
rf | 7 czerwca 2017
0

Alice In Chains potwierdza nazwisko producenta nowej płyty

Zespół Alice In Chains zabiera się za nagrania nowego albumu. Basista Mike Inez wyjawił, kto będzie producentem.

W rozmowie z „Let There Be Talk” basista Alice In Chains, Mike Inez, zapowiedział, że grupa chce przy nowej płycie pracować z producentem Nickiem Raskulineczem, z którym nagrała dwa poprzednie albumy „Black Gives Way to Blue” i „The Devil Put Dinosaurs Here”.

Mike Portnoy wskazuje najbardziej rewolucyjny album

Mike Inez w trakcie wywiadu powiedział także, dlaczego grupa postanowiła kolejny album nagrać w Seattle:

Wracamy do Seattle nagrywać. Dwie poprzednie płyty nagraliśmy w Los Angeles i były fajne. Czuję jednak, że w roku 2017 Alice In Chains powinno powrócić do Seattle – pić tę wodę, oddychać tym powietrzem. Z tym miastem związanych jest tyle historii. Każdy zaułek przywołuje jakieś wspomnienia. Działy się tam szalone ale i piękne rzeczy. Seattle to wyjątkowe miejsce, zwłaszcza o tej porze roku.

Wcześniej, gitarzysta Jerry Cantrell powiedział, że nowy album ma powstawać w studiu, w którym nagrana została trzecia płyta Alice In Chains i że ma to być muzyka rodem z Seattle. Zespół chciałby też powrócić do metod nagrywania z czasów EP „Jar Of Flies”, kiedy to nagranie całego materiału zajęło mu 10 dni łącznie z miksami.

Mike Inez mówi:

Ciężko pracujemy. Zawsze coś robimy. Po prostu gramy, aż w końcu coś zaskoczy. Kiedyś martwiliśmy się o wytwórnię management... Zespół stał się biznesem. Mamy dużo roboty z biznesową częścią działalności, więc studio jest takim naszym klubem, w którym staramy się nie myśleć o sprawach finansowych. Chcemy się dobrze bawić i sprawić, żeby inni też się dobrze przy tym bawili. Zbieramy się w jednym mieście, w jednym pomieszczeniu i bawimy, jakby to była nasza piaskownica. Tak przynajmniej jest z tą nową płytą.

Nowy, jeszcze niezatytułowany, album Alice In Chains prawdopodobnie zostanie wydany na początku 2018 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 702V  
8

Jack White wskazuje zespoły, które są nadzieją rocka

rf | fot. David James Swanson | 17 lipca 2019
Newsy 3002V  
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group