terazmuzyka.pl
Koncerty 277V  
mg | 16 kwietnia 2019
0

Alien Weaponry zapowiedzieli koncert w Polsce [DATA, BILETY]

Już pod koniec lipca odbędzie się polski koncert jednego z najciekawszych zespołów metalowych młodego pokolenia – Alien Weaponry.

Alien Weaponry zagrają jedyny tegoroczny koncert w Polsce 27 lipca. Odbędzie się on w stołecznym klubie Stodoła. Zespół promował będzie swój debiutancki album „Tū”, który opublikowany został w ubiegłym roku.

Alien Weaponry w Polsce – bilety

  • Bilety dostępne będą w ogólnej sprzedaży od środy, 17 kwietnia od 10:00 na LiveNation.pl.
  • Przedsprzedaż CITI Handlowy ruszy we wtorek, 16 kwietnia o 10.00 i zakończy się w środę o godz. 9:00

Alien Weaponry to „jeden z najbardziej ekscytujących młodych zespołów metalowych na świecie” według Revolver Magazine z USA. I nie są jedynymi którzy tak myślą. Po premierze swojego debiutanckiego albumu „Tū” (1 czerwca 2018 roku), fani, blogerzy, przemysł muzyczny i media na całym świecie zachwycali się unikalną mieszanką thrash metalu i ich językiem ojczystym Te Reo Māori.

Thrash metalowy zespół z Waipu w Nowej Zelandii, w którego skład wchodzą trzy osoby został założony w 2010 roku przez braci Lewisa i Henry'ego de Jonga, którzy mieli wtedy 8 i 10 lat. Zespół tworzą Lewis de Jong (gitara i wokal), Henry de Jong (perkusja) i Ethan Trembath (gitara basowa).

Najbardziej znani z połączenia Te Reo Maori (ojczystego języka Nowej Zelandii) z thrash metalem, dostarczają emocjonalnie i politycznie naładowanych opowieści o konflikcie i żalu z postawy wojownika. Perkusista Henry de Jong mówi:

Nasz styl muzyczny i przesłanie mają wiele podobieństw z haką (taniec wojenny), co często jest brutalne, wściekłe i opowiadane z wielką odwagą lub stratą.

W Nowej Zelandii Alien Weaponry zdobyła wiele nagród, począwszy od podwójnej wygranej w Smokefreerockquest i Smokefree Pacifica Beats w 2016 roku. W 2017 roku zdobyli nagrodę APRA Maioha za piosenkę „Raupatu” i byli finalistami nagrody APRA Silver Scroll Award („Urutaa”); nagrody Waiata Maori za najlepszy teledysk („Rū Ana Te Whenua”); oraz Vodafone NZ Music Awards dla najlepszego artysty Maorysów.

W 2018 roku byli finalistami Vodafone NZ Music Awards w sześciu kategoriach, w ich ręce powędrowała nagroda dla najlepszego artysty rockowego, podczas gdy producenci „Tū” zdobyli nagrodę dla najlepszego producenta.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 985V  
1

Kortez zapowiada jesienną trasę z nowymi piosenkami [DATY]

rf | fot. Facebook | 20 sierpnia 2019
Koncerty 2914V  
14

Mike Patton powróci z legendarnym zespołem

rf | fot. Roberto Re | 13 sierpnia 2019
Koncerty 467V  
2

Łydka Grubasa udostępniła „Rapapara” z Pol'and'Rock [WIDEO]

rf | fot. Stanisław Wadas | 12 sierpnia 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group