terazmuzyka.pl
Koncerty 2434V  
szy | 17 lipca 2017
0

Alter Bridge w Polsce

Amerykańska formacja składająca się z byłych muzyków grupy Creed oraz Mylesa Kennedy'ego zagra w tym roku w Polsce. 

Zespół Alter Bridge, na którego czele stoi charyzmatyczny Myles Kennedy, po raz kolejny wystąpi w naszym kraju. Amerykańska formacja zagra 20 października w stołecznym klubie Progresja. Organizatorem koncertu jest Metal Mind Productions.

Ozzy Osbourne i Zakk Wylde powrócili na scenę

Grupa Alter Bridge została powołana do życia w 2004 roku przez muzyków znanych z formacji Creed - Marka Tremontiego i Scotta Phillipsa, wkrótce skład uzupełniony został przez Briana Marshalla (ex- Creed) oraz byłego wokalistę Mayfield Four, Mylesa Kennedy'ego. Debiutancki studyjny album zespołu, zatytułowany „One Day Remains”, ukazał się w 2004 roku i zyskał status złotej płyty w Stanach Zjednoczonych. Trzy lata później na rynku pojawiła się kolejna płyta - „Blackbird” - która przyniosła takiej przeboje, jak „Watch Over You” i „Rise Today”.

Następnie wokalista Myles Kennedy został dostrzeżony przez Slasha, który zaprosił go do swojego solowego projektu, a pozostali członkowie Alter Bridge zaangażowali się w powrót Creed. Muzycy jednak nie zwolnili tempa: na rynku ukazały się kolejne dwa albumy - „AB III” (2010) i „Fortress” (2012). Dyskografię formacji zamyka płyta „The Last Hero” z ubiegłego roku. Zespół Alter Bridge podczas jej promocji zagrał koncert w katowickim Spodku. 

W swojej twórczości zespół miesza ze sobą elementy różnych rodzajów rocka i metalu, nie zapominając o szczypcie melodii, dzięki czemu Alter Bridge zdobyli uznanie krytyków, ale także kolegów po fachu, takich jak m.in. Slash, Jimmy Page, Eddie Van Halen czy John Paul Jones. 

Lider Alter Bridge, Myles Kennedy, podkreśla że ich największą siłą są występy przed publicznością:

Zdecydowanie jesteśmy kapelą koncertową. Dla nas właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Nagrywamy płyty, by potem móc grać je na żywo dla ludzi.

Bilety na koncert, w cenach: 150 (przedsprzedaż) oraz 170 zł (w dniu koncertu), są już w sprzedaży. Można je nabyć m.in. na stronie Ticketpro. 

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Koncerty 580V  
0

Cieszanów Rock Festiwal Online się nie odbędzie [OŚWIADCZENIE]

rf | fot. Cieszanów Rock Festiwal Facebook | 18 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group