terazmuzyka.pl
Pitbulek 3207V  
rf | 17 września 2018
5

Amerykanin ocenia polskich wykonawców: Macie naprawdę świetną muzykę [WIDEO]

Amerykański jutuber ocenił dokonania między innymi Behemotha, Palucha, Luxtorpedy i Dawida Podsiadło. Sprawdźcie, co o nich myśli.

Amerykański twórca na kanale YouTube, Brian Velez, postanowił przysłuchać się polskiej muzyce. Na tapet wziął pięciu różnych wykonawców, reprezentujących różne style muzyki.

Na początek poleciał Behemoth i utwór „Blow Your Trumpets, Gabriel” z płyty „The Satanist”. Brian był pod wrażeniem teledysku i brzmienia zespołu. Przyznał, że wcześniej nie zetknął się z taką muzyką, ale że tak sobie wyobrażał black metal. Powiedział też:

Szalenie podoba mi się sama nazwa Behemoth, podoba mi się też to ile szczegółów mają postacie, a szczególnie w ich kostiumy.

Jako drugi w kolejce był reprezentant zupełnie innego brzmienia – discopolowy Long & Junior z piosenką „Kolorowa sukienka”.

Brian najpierw zastanawiał się, czy rzeczywiście taką muzykę puszczają w polskich klubach, a potem powiedział:

W trakcie piosenki zorientowałem sie, że język polski brzmi zupełnie inaczej niż go sobie wyobrażałem.

Kolejny był hip hop, czyli Paluch i „Bez strachu”. Mimo że Brian nie rozumiał tekstu, był pod wrażeniem flow poznańskiego rapera:

Czuję, że chciał przekazać coś pozytywnego na temat trudów życia. (...) Brzmi i wygląda na sfrustrowanego. Ma niesamowity flow, bardzo płynny.

Jako czwarta poleciała Luxtorpeda z przebojem „Autystyczny”. Ten numer wywarł szczególne wrażenie na twórcy kanału. Po zakończeniu utworu powiedział:

Nuciłem tekst, mimo że nie miałem pojęcia o czym on jest. Muzyka brzmi jak thrash metal połączony z punkiem i alternatywą. Jest bardzo interesująca.

Na koniec został Dawid Podsiadło i jego najnowszy przebój „Małomiasteczkowy”. Pomijając fakt, że Brian miał problem z wymówieniem nazwiska i tytułu, znowu był pod wrażeniem utworu i teledysku:

Naprawdę lubię polską muzykę indie. Jest niesamowita.

Całość możecie obejrzeć poniżej.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Jonas [93.158.***.***] dodano: 17.09.2018, 17:55 #1
Behemoth - black metal. No no...
Szara Materia [83.26.***.***] dodano: 17.09.2018, 19:02 #2
Behemot to hipopotam albo słoń jak może się podobać komuś ta nazwa? kto chciałby mieć taką nazwę? może ten głupkowaty amerykanin z jakieś wiochy, a obok black metalu to nawet nie stało.
Pokaż odpowiedzi (2)
FOK [46.134.***.***] dodano: 18.09.2018, 07:06 #5
Behemoth, Luxtorpeda, Podsiadło, disco polo i Paluch. Naprawdę doborowy zestaw. I jeszcze jest to "indie"!? Co to w takim razie jest Thaw, Lotto, Merkabah, Lonkes See, Obscure Sphynx...? I kto to do uja jest Brian Velez?
Zobacz także
Pitbulek 1475V  
9

Czy religijność ma wpływ na słuchaną muzykę? Naukowcy przeprowadzili badania

rf | fot. Luka Knežević - Strika, EXIT Photo Team | 2 grudnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group