terazmuzyka.pl
Newsy 607V  
rf | fot. Wojtek Dobrogojski/rockmetal.pl | 1 czerwca 2020
4

Edyta Bartosiewicz w nowej piosence znanych amerykańskich raperów [AUDIO]

W nowej piosence znanych amerykańskich raperów możemy usłyszeć głos Edyty Bartosiewicz. Ona sama nie jest jednak z tego faktu zadowolona.

Berner i B-Real to znani amerykańscy raperzy (ten drugi nie tylko fanom rapu, gdyż oprócz tego, że udziela się w Cypress Hill wchodził też w skład zespołu Prophets Of Rage współtworzonego przez członków Rage Against The Machine).  Razem z Rickiem Rossem nagrali utwór „Candy”, w którym wykorzystali sample z utworu „Trudno tak”, który w 2004 roku Edyta Bartosiewicz nagrała w duecie z Krzysztofem Krawczykiem. W „Candy” słyszymy ścieżkę tej piosenki z wokalizą Edyty.

Bartosiewicz nie jest jednak z tego faktu zadowolona. Jak napisała na Facebooku:

Ostatnio głośno zrobiło się o piosence 'Trudno tak', a to za sprawą nowego singla Bernera & B-Reala ft. Rick Ross 'Candy'. Panowie raperzy @Berner415, @breal zsamplowali w nim mój głos, który robi za podkład muzyczny przez cały numer. Nie muszę chyba dodawać, że bez mojej wiedzy i zgody. To bardzo dziwne, bo akurat w Stanach prawo, dotyczące używania czyichś sampli, jest bardziej zaawansowane niż w Europie.

Reguluje je termin: Sample Clearance. Strona @Popkiller.pl zamieściła wypowiedź Bernera: '...Szacunek dla gościa, którego wysamplowaliśmy, a który powiedział, że cieszy się, iż ludzie w Stanach słuchają go...' Chodzi o Krzysztofa Krawczyka. Myślę, że Krzysztof faktycznie może być zadowolony, problem jest jednak taki, że to mój wokal i linia melodyczna (tej partii nie usłyszycie w serbskim oryginale) zostały wykorzystane.Zamieszczam screen ze strony Bernera, bo myślę, że to jest ten moment, bym w końcu zabrała w tej sprawie głos.

P.S. Nominowałam ich w swoim #hot16challenge2. Może będą tak odważni, przyjmą wyzwanie i dołożą się do akcji.

Poniżej możecie wysłuchać utworu „Candy”.

Edyta Bartosiewicz wydała właśnie swój nowy album studyjny, zatytułowany „Ten moment”. Jego recenzję znajdziecie w majowo-czerwcowym numerze „Teraz Rocka”, który dostępny jest w sprzedaży. Ponadto piszemy w nim także o: Pearl JamDanzig, Judas Priest, Queen, Elektrycznych Gitarach, Katatonii i wielu innych.

Pismo dostępne jest również w naszym sklepie internetowym – pamiętaj, zamówienie pisma w sieci to obecnie najbezpieczniejsza i jednocześnie najwygodniejsza forma zakupu!

[ZAMÓW TERAZ]

Komentarze (4)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Potas [188.147.***.***] dodano: 03.06.2020, 09:21 #1
Piosenką " trudno tak" Edytka no cóż... skompromitowała się trochę. Jak to określiła Chylińska w wywiadzie dla Antyradia " czekam tyle lat na album jednej ci'y a ona leci w ch..."
Pokaż odpowiedzi (2)
Five Fingers Fist Fuck [178.217.***.***] dodano: 03.06.2020, 11:55 #4
Kicha. Jakby zsamplowali Krzycha byłby ogień :-)
Zobacz także
Newsy 568V  
0

HBO pokaże galę Rock & Roll Hall Of Fame 2020

rf | fot. Derek Jensen | 9 lipca 2020
Newsy 125V  
0

Alestorm promują nowy album animowanym teledyskiem [WIDEO]

mg | fot. Elliot Vernon | 7 lipca 2020
Newsy 900V  
0

Roger Taylor bał się o zdrowie Briana Maya

rf | fot. Raph_PH | 7 lipca 2020
© 2013-2020 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group