terazmuzyka.pl
Pitbulek 3664V  
mg | 10 września 2017
5

Amy Lee (Evanescence) nie ma już siły na walkę z seksizmem

Wokalistka przyznała w wywiadzie dla „Teraz Rocka”, że wciąż bywa postrzegana tylko i wyłącznie przez pryzmat swojego wyglądu.

Świat rocka, choć obraca się w nim wiele kobiet, wciąż opanowany jest przez mężczyzn. Co prawda Patti Smith czy Joan Jett przetarły szlaki już dawno temu, ale nadal nie można mówić o pełnej równości. Również w przekazach medialnych, o czym na własnej skórze przekonała się liderka zespołu Evanescence, Amy Lee.

Członkowie Decapitated aresztowani w USA

Wokalistka została przepytana przez Jordana Babulę w najnowszym, wrześniowym „Teraz Rocku”. Sporo rozmawiali o muzyce i planach na przyszłość, ale w końcu zeszli na tematy równouprawnienia w przemyśle muzycznym:

Nie jest dla ciebie frustrujące, że wciąż bywasz postrzegana przez pryzmat wyglądu? Że pisze się o tobie: piękna i utalentowana?

Rzeczywiście – to jest nieustanna walka o to, aby być traktowaną poważnie. Mnóstwo ludzi z góry zakłada, że całą robotę wykonują mężczyźni, a kobieta stoi z przodu, ładnie śpiewa i ładnie wygląda. Piękna wokalistka – to mieści się w pojmowaniu przeciętnego człowieka. Ale dziewczyna, która obsługuje Pro Tools, pisze piosenki, nagrywa demówki, jest liderką zespołu – tego nie mogą już sobie wyobrazić i trzeba nieustannie wbijać im to do głowy. Na początku rzeczywiście zaciekle walczyłam z tego typu stereotypami, na każdym kroku chciałam udowadniać, udowadniać, udowadniać, raz za razem, raz za razem. Mówiłam o tym w mediach, ale przede wszystkim pokazywałam swoją pracą. Dziś jednak mi to przeszło. To chyba jeszcze jedna z tych rzeczy, które kiedyś ogromnie mnie złościły, a którymi nauczyłam się nie przejmować.

Amy Lee przyznała, że obecnie skupia się przede wszystkim na swoim dziecku oraz muzycznej karierze, choć jak zaznaczyła – bycie w trasie znacząco utrudnia aktywne macierzyństwo, dlatego pierwszy etap tournée spędziła ze swoim synem, co było dla obojga wyjątkową przygodą. 

Cały wywiad z Amy Lee znaleźć możecie w nowym wydaniu naszego miesięcznika. Pismo do kupienia również w naszym sklepie internetowym

Sporo miejsca poświęciliśmy Chesterowi Benningtonowi i Rogerowi Watersowi, a także zespołom Queens of the Stone Age, Anthrax i Foo Fighters. Obszerny wywiad, w którym to Wy zadawaliście pytania, przeprowadziliśmy natomiast z Tymonem Tymańskim. Ponadto możecie poczytać o takich wykonawcach jak KultRed Hot Chili Peppers czy The Doors.

Komentarze (5)
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
lisek [83.26.***.***] dodano: 10.09.2017, 18:48 #1
ale ona ma problem,jakby mówili że brzydka i gruba to też by się nie podobało,i tak źle i tak nie dobrze,zawsze można założyć żeński zespół jak girlschool i nikt by nie mówił że ten czy tamten utwór napisał facet,albo niech zapuści jaja i wrzeszczy jak Patti Smith i Courtney Love,najwyższy czas.
Pablo [37.131.***.***] dodano: 10.09.2017, 22:01 #2
To niech wraca do garów.
fuj [188.165.***.***] dodano: 10.09.2017, 22:45 #3
Ale jak ona ma zapuścić jaja?
Lemmysomemoney dodano: 11.09.2017, 11:23 #4
Niech ona nie miauczy ... :D
cziczi [89.64.***.***] dodano: 11.09.2017, 12:27 #5
Wypowiedziało się 4 facetów i żaden nie zrozumiał wypowiedzi Mrugnięcie
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group