terazmuzyka.pl
Newsy 1519V  
mg | 8 lutego 2019
0

Amy Lee (Evanescence): Ten album zdefiniował muzykę metalową

W historii ostrego grania wiele było ważnych, nowatorskich wydawnictw. Zdaniem liderki Evanescence jest jednak jeden, który zasługuje na szczególne wyróżnienie. Sprawdźcie, o której płycie mowa!

Trudno obiektywnie stwierdzić, który album był najważniejszy dla rozwoju muzyki metalowej. Pierwsze na myśl przychodzą wczesne wydawnictwa Black Sabbath, ale wszystko zależy od punktu widzenia. O swoje przemyślenia na ten temat zapytana została Amy Lee, wokalistka Evanescence.

Rex Brown (ex-Pantera) zdradził, co czuł po śmierci Vinniego Paula

Artystka nie miała wątpliwości i natychmiast wskazała najbardziej przełomowy jej zdaniem album:

Pantera! „Cowboys From Hell”. Dla mnie to najlepszy metal. Miałam w swoim życiu różne fazy i w pewnej chwili właśnie metal był dla mnie najważniejszy, później było z tym już różnie. Niezmiennie jednak, choć zespoły pojawiały się i odchodziły, nikt nie brzmiał tak jak oni, nikt nie miał tego czucia. To zasługa Dime’a, był niesamowity. Było w nim coś wyjątkowego.

Album „Cowboys from Hell” ukazał się w lipcu 1990 roku i szybko został doceniony przez fanów i krytyków. Był to pierwszy album Pantery po zmianie wizerunkowej i artystycznej – przypomnijmy, wcześniej tworzyli na pograniczu glam i power metalu. Odcięli się jednak od tego wizerunku grubą kreską i postawili na szybsze i ostrzejsze thrashowe granie.

Na wspomnianym albumie znalazło się wiele ponadczasowych przebojów, jak tytułowy „Cowboys from Hell”, „Cemetery Gates” czy „Psycho Holiday”. Następnym albumem Pantery było „Vulgar Display of Power” z 1992 roku.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 2653V  
10

Sharon Osbourne zaatakowała byłego basistę Ozzy'ego

rf | fot. Eva Rinaldi | 13 lipca 2019
Newsy 1499V  
Newsy 1868V  
Newsy 2869V  
2

Romuald Lipko (Budka Suflera) walczy z nowotworem

rf | fot. Facebook | 10 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group