terazmuzyka.pl
Film / serial 417V  
mg | 28 stycznia 2019
0

„Anioł”. Argentyński kandydat do Oscara na oficjalnym zwiastunie [WIDEO]

Już za kilka dni polską premierę będzie miał film „Anioł” inspirowany historią seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha. Produkcja została nominowana do Oscara!

„Anioł” to argentyński kandydat do Oscara 2019 – wyprodukowany przez Pedro Almodóvara i twórców „Dzikich historii”. Premierowo prezentowany w prestiżowej sekcji Un Certain Regard 71. MFF w Cannes.

Film oparty został  na prawdziwej historii seryjnego mordercy Carlosa Robledo Pucha zwanego „Aniołem śmierci”. W opisie przeczytać możemy:

Wibrujące rock-n-rollem Buenos Aires, lata 70. 17-letni Carlitos o twarzy anioła (Lorenzo Ferro) przemierza ulice, jakby należały do niego. Od najmłodszych lat wykorzystuje wszelkie okazje by kraść. To fascynacja, której nie chce się oprzeć. Kiedy w nowej szkole spotyka Ramona (Chino Darín) natychmiast stają się przyjaciółmi. Wyruszają w podróż pełną ryzykownych przygód, namiętnej miłości i mrocznej zbrodni.

W serwisie YouTube pojawiła się oficjalna zapowiedź filmu „Anioł”, który w polskich kinach zadebiutuje 1 lutego:

Luis Ortega zainspirował się prawdziwą historią Carla Robledo Pucha zwanego „Czarnym Aniołem” złodziejem, który zabił jedenaście osób w 1971 i 1972 roku. Wydaje się, że dokonanie zabójstw było dla niego abstrakcją. Robledo znajdował się pod wpływem obowiązującej w tamtym okresie teorii lombrozjańskiej. Opierała się ona na deterministycznej koncepcji prawa karnego zakładającej, że każde ludzkie zachowanie, w tym także przestępcze, jest warunkowane określonymi czynnikami, które nie są kontrolowane przez człowieka.

Według tej teorii brzydota staje się motywem do popełniania przestępstw (urodzeni kryminaliści mają wyłupiaste oczy, ciemną skórę, haczykowate nosy, szerokie czoła i krzywe zęby). Robledo był inny. Jego pochodzenie i sympatyczny wygląd okazały się doskonałymi czynnikami przeczącymi tradycyjnemu opisowi mordercy. 

Z tej fascynującej mieszanki reżyser stworzył fikcyjną postać Carlita różniącego się znacznie od prawdziwego „potwora” Robledo

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
0

Mick Jagger (The Rolling Stones) wystąpi w thrillerze

rf | fot. Jerzy Bednarski | 23 lipca 2019
© 2013-2019 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group