terazmuzyka.pl
Koncerty 2646V  
szy | 7 marca 2017
0

Apocalyptica zagra w Szczecinie

Fiński zespół ogłosił kolejne daty trasy „20 Years of ‘Plays Metallica by Four Cellos’”. Apocalyptica nie zapomniała o Polsce i na początku lipca wystąpią w Szczecinie. 

Zespól zagra 6 lipca 2017 roku na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie w ramach trasy „20 Years of ‘Plays Metallica by Four Cellos’”, podczas której przypominają swój debiutancki album.

„Path” grupy Apocalyptica na 120 wiolonczeli

Apocalyptica kontynnuje swoja trasę z okazji 20. lecia płyty, na której oddali hołd Metallice. Nie tak dawno, bo w zeszłym miesiącu, wystąpili dwukrotnie w Polsce - na warszawskim Torwarze oraz we wrocławskim Narodowym Forum Muzyki. Tym razem zaprezentują swoją muzykę na Pomorzu. Grupa wystąpi w ramach Szczecin Music Festival. Bilety (w przedziale cenowym 135-165 zł) na to wydarzenie trafiły dzisiaj do sprzedaży. 

„Plays Metallica by Four Cellos” to pierwszy studyjny album Finów, który ukazał się 13 czerwca 1996 roku. Na płycie znalazło się osiem kompozycji autorstwa Metalliki (m.in. „Master of Puppets”, „Creeping Death” czy „Welcome Home (Sanitarium)”) zagranych na wiolonczelach. Legendarny krążek pozwolił słuchaczom odkryć na nowo hity najpopularniejszego zespołu metalowego, a Apocalyptica stworzyła nowy gatunek muzyczny, który sprawił że ich kariera trwa od dwudziestu lat, a koncerty na całym świecie się wyprzedają.

W lipcu zeszłego roku ukazała się reedycja tego krążka z trzema dodatkowymi utworami: „Battery”, „Nothing Else Matters” oraz „Seek & Destroy”. Do zarejestrowania materiału muzyków namówił jeden z pracowników wytwórni, który zobaczył zespół wcześniej na żywo. Album „Plays Metallica by Four Cellos” sprzedał się w ponadmilionowym nakładzie na całym świecie, w Polsce osiągnął status złotej płyty. 

Wówczas zespół tworzyli: Eicca Toppinen, Paavo Lotjonen, Antero Manninen i Max Lilja. Mannien z grupy odszedł już w 1999 roku (później wspierał macierzystą formację podczas koncertów), a trzy lata później z zespołem pożegnał się Lilja w wyniku nieporozumień z pozostałymi muzykami. Obecnie oprócz Toppinena, Lotjonena, w zespole grają: Perttu Kivilaakso i Mikko Sirén.

Apocalyptica powstała w 1993 roku w Helsinkach. Wykonują szeroko pojętą muzykę heavy metalową z elementami muzyki poważnej (w tym i symfonicznej). Na koncie mają osiem studyjnych albumów, z czego ostatni, „Shadowmaker”, ukazał się na rynku w kwietniu 2015 roku. Co ciekawe - w przeciwieństwie do poprzednich krążków, zespół zdecydował się współpracować wyłącznie z jednym wokalistą, wybór padł na byłego członka Scars On Broadway - Franky'ego Pereza. Grupa jest ogromnie popularna w Polsce i od samego początku działalności cieszy się wyjątkowym statusem. 

Apocalyptica: „Enter Sandman”

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group