terazmuzyka.pl
Newsy 497V  
mg | 14 lipca 2017
0

Arch Enemy udostępnia utwór „The World Is Yours”

Nowa płyta zespołu Arch Enemy zatytułowana „Will To Power”, która pojawi się we wrześniu tego roku, doczekała się muzycznej zapowiedzi w postaci teledysku do singla „The World Is Yours”.

Nowy studyjny album Arch Enemy został zatytułowany „Will To Power” i w sprzedaży pojawi się dokładnie 8 września. Od kilku miesięcy wiadomo było, że zespół pracuje nad nowym wydawnictwem, ale przez długi czas muzycy nie zdradzali zbyt wielu szczegółów z nim związanych.

Najczęściej odtwarzani rockowi artyści na Spotify

W końcu Arch Enemy opublikowało utwór „The World Is Yours”, który jest muzyczną zapowiedzią wspomnianego wydawnictwa. Reżyserią poniższego klipu zajął się Patric Ullaeus:

Muzykę do utworu „The World Is Yours” przygotowali Michael Amott oraz Daniel Erlandsson, natomiast za słowa odpowiedzialny jest pierwszy z wymienionych.

Szwedzcy przedstawiciele melodyjnej odmiany death metalu wystąpią 26 września 2017 roku w warszawskim klubie Progresja. Towarzyszyć będzie im ukraińska formacja Jinjer. Organizatorem koncertu jest Knock Out Productions.

Nowy album bardziej przestrzenny

Gitarzysta Arch Enemy, Michael Amott w rozmowie z niemieckim magazynem „Rock Hard” powiedział:

Nowy album jest już skomponowany. Częściowo jest też już nagrany. Alissa [White-Gluz, wokalistka] mieszka w Kanadzie, a ja w Szwecji, więc przesyłamy sobie pomysły e-mailem. Wysyłam jej demo, ona dogrywa do niego śpiew w swoim studiu i odsyła mi. Działamy więc na odległość. Po tej trasie zamierzamy jednak zebrać się razem w Szwecji i dokończyć to, co zostało do dokończenia – gitary, bas i wokale.

Ten materiał jest dość różnorodny, ale brzmi jak Arch Enemy. Nawet jeśli jakaś piosenka brzmi zupełnie inaczej, to kiedy my ją gramy, a Alissa śpiewa, zaczyna brzmieć bardzo w stylu Arch Enemy. Jesteśmy bardziej wyluzowani niż na poprzednim albumie, bo Alissa jest z nami od trzech lat i nie ma takiego napięcia, jak poprzednim razem. Przed wydaniem [„War Eternal”] nie wiedzieliśmy, czy w ogóle ludzie to polubią, czy zaakceptują Arch Enemy z nową wokalistką. „War Eternal” jest mroczny, rozgniewany i klaustrofobiczny, a nowy album będzie bardziej przestrzenny i prawdopodobnie mocniejszy.

Komentarze - bądź pierwszy!
Aby dodać wątek musisz być zalogowany!
Zobacz także
Newsy 51V  
2

Kanye West. Co wiemy o nowej płycie?

rf | fot. David Shankbone | 24 kwietnia 2018
Newsy 96V  
0

Jamie Cook o nowym albumie Arctic Monkeys: To nie będzie gitarowy krążek

szy I fot: materiały prasowe | 24 kwietnia 2018
Newsy 247V  
2

Jay Jay French (Twisted Sister): Judas Priest to obecnie cover band

szy I fot: Alfred Nitsch | 23 kwietnia 2018
Newsy 461V  
0

Daron Malakian i Scars on Broadway powracają z nowym albumem [WIDEO]

szy I fot: Bartek Koziczyński | 23 kwietnia 2018
Newsy 532V  
0

Riverside prosi fanów o pomoc przy tekstach na nową płytę

rf | fot. Oskar Szramka | 23 kwietnia 2018
© 2013-2018 Advertigo S.A. All rights reserved
Projekt i realizacja: F3 Group